ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Kaybolan disk alani

Son Mesajınız 01-14-2018, 3:20 Turan COŞKUN tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  01-11-2018, 20:28 524643

Kaybolan disk alani

Merhaba

Hyper-V host serverimin D surucusu 1,5TB ve burada 5 tane sanal server calisiyor. Yer sikintisi nedeniyle bu serverlardan birisinin D surucusunden 80GB alan alip diger servera eklemek istedim. D surucusunu once Disk management icinden kuculttum sonra da Hyper-V sanal server ozelliklerinden kuculttugum alani sanal diskten ayirdim ve disk inpectionu calistirdigim zaman da benim yeni degerlerimi goruyorum ancak bu isleme baslamdan once 50GB olan host serverimin D surucusunun bos alani hala 50 GB. Kullanilan alan 80GB azalirken bos alan 80GB artmasi gerekirken benim 80GB kayboldu.

Sizce nerde benim yeni bos disk alanim?

Tesekkurler

•  01-13-2018, 22:32 524714 Cevap 524643

Cevap : Kaybolan disk alani

Merhaba,

D Diski 1,5 tb demişsiniz. Yer sıkıntısı nedeniyle 50 gb alanı başka serverden aldım demişsiniz.

Biraz açarmısınız şu disk ortamı nedir ne değildir. Fixed disk olarak tanımlanan sanal makinadanmı alan aldınız tam anlamadım.

1w      
    1y   logo

•  01-14-2018, 3:20 524727 Cevap 524643

Cevap : Kaybolan disk alani

merhaba,

Rıza hocanında belirttiği gibi anlatımınız fazlası ile karmaşık olmuş.

anladığım, standalone bir mimari ve dinamik disk üzerinde yer kazanmak istiyorsunuz, doğru mu dur ?

ilgili vhd/vhdx dinamik ise talebiniz mümkün, ancak yapıda deduplication mevcut ise, aynı oranda disk alanı açılmayacaktır.

konuyu daha net aktarmanız gerekecek.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle