Forum

Kullanıcıların hız ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcıların hız testi yapmasını engelleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,164 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar aslında 2 sorum olacak.

Fortigate 100E mevcut lokasyonda

1-Kullanıcıların Hız testi yapılmasını nasıl engelleyebilirim.

2-internet Download manager gibi indirme programlarının kullanımını olduğunda otomatik hızının düşürülmesi yada blocklanması gibi.

Yapmak istediğim özetle bandwith genişliğini grup bazlı yaptım örnek / 10 kullanıcı 5mb internet kullansın gibi fakat içlerinden birinin dowload manager ile hızlı dosya transfer yapması diğer kullanıcıların internet trafiğini olumsuz etkilemekte bunu engellemek istiyorum yardımlarınızla.

Not:Kullanıcı bazlı trafic genişliği ayrımını yapmak istemiyoruz.

Gönderildi : 08/01/2018 22:24

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

neden trafic saper kuralını uygulama bazlı yapmıyorsunuz? Bandwith, p2p, streaming video gibi uygulamalara maksimumum bandwith kuralı yazabilirsiniz tamamen yasaklamak istemiyorsanız. Sizin örneğiniz üzerinden her 10 kişiye 5 mb verelim fakat, p2p gibi uygulamalar maksimum 1mb kullansın şeklinde 

https://docs.fortinet.com/uploaded/files/2906/fortigate-traffic-shaping-54.pdf

Gönderildi : 09/01/2018 03:06

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kuralı uyguladım teşkkür ederim. Hız testi sayfalarında hız testi yapmalarını engellemenin bir yolu varmı

Gönderildi : 09/01/2018 12:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Kuralı uyguladım teşkkür ederim. Hız testi sayfalarında hız testi yapmalarını engellemenin bir yolu varmı

bu durumda hız testi yapsalar da senin hızını engellemez

ama fortide bu hız testi sayfaları hangi category'e giriyor ona bakabilir hepsi aynı ise o kategoriyi engelleyebilirsin

Gönderildi : 09/01/2018 12:38

Paylaş: