Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netsis Sene Sonu Devir 2017 – 2018

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,748 Görüntüleme
(@mustafauysal)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Hemen hemen her ERP ekibi yıl sonu telaşesinde. Netsis kullanan firmalarda bu süreç biraz daha yoğun geçiyor. Yapısı gereği, mevcut yıl şirketi açılan yeni yıl şirketine devrediliyor. Netsis de yeni sürümleri kapsayacak şekilde 2017-2018 devir dökümanını yayınladı. 

Dökümana  https://support.logo.com.tr/images/netsis/uploads/Sene_Sonu_Devir_2018.pdf  linkinden ulaşablirsiniz.

Döküman, Netsis'in son sürümü Netsis 3.0'ı da kapsayacak şekilde hazılanmış ve online e-fatura kullanan firmalar için aşağıdaki uyarı özellikle eklenmiş.

Önemli Uyarı :
Netsis Online E-fatura veya Entegratör kullanan firmaların yeni yıla ve eski yıla ait gelen e-faturalarının doğru şirketlere aktarımının sağlanabilmesi için en geç 31.12.2017 tarihinde yeni yıl şirketlerini açması gerekmektedir.

Selamlar.

Gönderildi : 27/12/2017 23:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2017 03:11

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler. Ayrıca e-İrsaliye entegrasyon işlemleri için e-Fatura Özel Entegrasyon Kılavuzu güncellenmiştir. Aşağıdaki linkten 1.7 versiyonunu görüntüleyebilirsiniz.

http://efatura.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/e-FaturaUygulamasiOzelEntegrasyonKilavuzu-v1.7.pdf

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 28/12/2017 15:41

(@mustafauysal)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ek bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 29/12/2017 11:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Netsis artık biraz bu aşamalardan kurtulmalı.

Yeni bir yıl açılıyor. Her yıl içinde cariler, stoklar v.s. ayrı ayrı kopyalanıyor. 

Uzun yıllardır kullanmıyoruz ancak durum aynı demek ki 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2017 22:07

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

Netsis artık biraz bu aşamalardan kurtulmalı.

Yeni bir yıl açılıyor. Her yıl içinde cariler, stoklar v.s. ayrı ayrı kopyalanıyor. 

Uzun yıllardır kullanmıyoruz ancak durum aynı demek ki 🙂

aynı hocam pek değişen bi şey yok 🙂 her yılbaşında bir kabus 🙂

Gönderildi : 02/01/2018 11:17

(@mustafauysal)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yeni setlerle birlikte işlemler belli oranda hızlandı ancak olayın tamamı düşünüldüğünde hem erp yöneticileri için hem de kullanıcılar için yoğun ve karmaşık bir durum olarak devam ediyor.

Ayrıca standart devir süreci her zaman çalışmıyor. Eğer veritabanınız belli büyüklüğe ulaşmışsa program içerisindeki Yeni Yıl Kopyalama özelliği size tam cevap veremiyor. Devir sürecini, eski şirket veritabanının yedeğini alıp yeni şirket ismi ile restore ederek başlatabiliyorsunuz.

Ben de Netsis'in hem devir hem de dbupdate gibi konularda kendini biraz değiştirip karmaşık süreçleri ortadan kaldırması gerekiyor diye düşünüyorum. 

Gönderildi : 02/01/2018 19:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Logo Netsis'i satın aldı ancak sanırım yapıyı hala kendileri işletiyor.

Erp Türkiyede A-Z arası zor oturuyor. Otursa bile süreli bir gelişim gerekiyor. Uzun soluk kullanıcıları maliyetler ise yöneticileri bezdiriyor. Tabi bu gibi durumlarda sistemi yönetenleri 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2018 00:59

(@omercarnacar)
Gönderiler: 86
Estimable Member

Merhaba ;

Her sene sonu kabusu yanı sıra verdiği hataları manuel SQL ile yazmak zorunda kalmamız gibi ciddi sıkıntıları var.Umarım diyeceğim ama değişmesi bu saatden sonra çok yakın bir süreç gibi  gözükmüyor.

Seri Takipi devir işlemi sürekli sıkıntılı..!

Gönderildi : 24/01/2018 13:00

Paylaş: