Forum

AD Üzerindeki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Üzerindeki LDAP Servisi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@KaanKaya_36)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle herkese merhaba

şirket bünyemde kullanmakta olduğum ldap servisimin dışardan herhangi bir networkten erişme ihtimalim varmıdır, vpn olmadan şirket networküne bağlandığım zaman mail kişi listeme ldap üzerinden erişebiliyorum fakat ben bu kişilere dışarda bulunan herhangi bir networktende bağlanmak istiyorum vpn haricinde yapabileceğim birşey varmıdır. şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Gönderildi : 15/12/2017 20:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

LDAP portunu dış dünyaya açabilirsiniz ama bu güvenli olmaz, bu nedenle cevap, hayır erişemezsiniz. VPN bunun için şart.

Zaten amacınız önemli, örneğin outlook kullanıyorsanız outlook anywhere özelliği bu işe yarar, yani HTTPS gibi güvenli bir protokol üzerinden VPN olmadan LDAP sorgusu yapmanızı.

Amacınızı yine tam bilmemek ile beraber yazılım kaynağınız var ise bir web servisi yazdırabilirsiniz bu sayede HTTPS üzerinden LDAP sorgularını güvenli bir şekilde kimlik doğruladıktan sonra yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2017 17:50

Paylaş: