Forum

Lookup column ile w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lookup column ile workflow

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@EthemGok)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

sharepoint online tarafta shapoint designer 2013 ile bir onay akışı yapmaya çalışıyorum. Eklediğim workflow Sharepoint 2010 workflow, burada onay akışı daha pratik diye bunu tercih ediyorum genel olarak. Bu gün bir sıkıntı ile karşılaştım. Workflow u yazdığım listeye başka bir listeden lookup sütun çektim ve workflow u bu sütun değerleri ile tetiklemek istiyorum. if i bu sütun değerlerine yazdım. Ancak hiç bir reaksiyon vermeden workflow bitiyor. Böyle bir koşulda workflow yazan oldu mu acaba?

Gönderildi : 15/12/2017 14:25

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Ethem Merhaba,

Bitiyor derken ? çalışıyor ve bitiyormu yoksa hiç mi çalışmıyor ? ayrıca protalden baktınızmı error var mı ? normalde bu tür bir problem çok yaşamıyoruz. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 28/12/2017 12:18

(@EthemGok)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

ben biraz araştırmayla dün gece sorunu buldum, başka bir listede bunu yapmıştım ve çalışıyordu. yeni yaptığım sistemde gözden kaçırmışım. Başka bir listeden lookup ile veri çekiyorum bunda sorun yok, lookup yaptığım listeden 2. bir sütuna da mail adresi giriyorum ki o veriye göre kişiye atama yapsın. işte bu noktada sıkıntı yaşamıştım. 2. sütun dediğim sütunu calculated sütun olarak belirlersem Sharepoint designerde workflow da görebiliyorum.. ama x bir sütun türü olarak belirlersem göremiyorum.. Sorun buymuş

Gönderildi : 08/01/2018 15:19

Paylaş: