Forum

server 2008 yedekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 yedekleme ve fidye yazılımları hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@tatal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

server 2008 üzerinde her gün, server üzerindeki harici diske yedek aldırıyorum.

harici disk sunucu üzerinde disk olarak bilgisayarımda görünmüyor. disk yönetiminde görebiliyorum. yedeklerimde herhangi bir problem yaşamıyorum.

bilgi almak istediğim konu fidye yazılımlarından herhangi birisi sistemimize bulaştığında yedek alıdırdığım harici disk üzerindeki backup dosyalarınıda şifreler mi ?

Gönderildi : 13/12/2017 01:17

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

teorik olarak bakıldığında, disk map edilmediğinden verilerinizi koruduğunuzu düşünebilirsiniz.

ancak yedek alırken mutlaka map olması gerektiğinden, bunun bir anlamı kalmayacaktır.

en basit seviyede, doğru yapılandırılmış bir nas ve backup agent çözümü kullanmanızı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2017 01:57

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Konuyu örneklemek gerekir ise client tarafında cryptolocker yerseniz clientin erişebildiği tüm sürücülere virüs bulaşacaktır bu share alanıda olabillir networkte everyone yetkisi verilmiş alanda olabilir ancak sunucu üzerinde yedek almış olduğunuz disk ve sunucu üzerinde herhangi bir paylaşım yoksa buluşma şansı oldukça düşük en garantili yol Turan Hocamın bahsettiği gibi nas cihazı ve veeam gibi 3.party backup programı.

Gönderildi : 13/12/2017 13:20

(@tatal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 28/12/2017 17:46

Paylaş: