Forum

Canlı Yayın - RTMP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Canlı Yayın - RTMP (Real Time Media Protocol)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,746 Görüntüleme
(@SemihTUNALI)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Playlist (Yayın Akışı) ile mpg dosyalarımı canlı yayın (Live Sreaming) yapmak istiyorum. Windows Server 2012 de buna benzer bir çözüm mevcuttu hatırladığım kadarıyla, media services adı altında. Ama Server 2016 da iptal edilmiş.

Arkadaşlar özetle yapmak istediğim, dosyalarımı RTMP formatı ile bir Live Streaming Yapan CDN'e göndermek. CDN'e canlı yayın için RTMP formatı dışında bir format gönderemiyorsunuz. Ülkemizde bu çalışma biçimi dışında faaliyet sürdüren CDN firmaları haricinde yurttışında RTMP encode görevini üstlenen firmalar da var (örneğin Azure gibi) ama saat başına yüklü miktarlar talep ediyorlar CDN hizmeti hariç.

20 Mbit Upload'ım var, saniyede 2.5 MByte eder. Eğer dosyalarımı bir playlist olarak hazırlayıp -C# ile hazırlayabilirim sorun değil- kod tarafında gönderebileceğim bir API var ise, ya da IIS bunu sağlıyorsa çok makbule geçer.

Tavsiyeleriniz benim için çok önemlidir.

Gönderildi : 08/12/2017 22:37

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar;

3. Parti araçlar ile yapabileceğinizi düşünüyorum, çok tecrübem yok fakat çok bilinen VLC bu işi yapabilir. oynatma listesiniz RTM olarak canlı yayın yapma özelliği uzun zamandır bu uygulamada zaten var. 

Ayrıca, bildiğim bazı geliştirici seçenekleride mevcut. 

https://www.videolan.org

sitesinden inceleyerek kurgulayabiliriniz.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 08/01/2018 19:19

Paylaş: