Forum

uCloud Dosya Paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uCloud Dosya Paylaşım sistemi hak.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba; ( öncelik yanlış yere actıysam özür dilerim.)

Şirketimizin bir kaç yerde şubesi var müşterilerden alınan resimler, dosyalar, evrakları merkeze mail ile atıyorlar bu hem sistemin yorulmasına hem de evrakların kaybolmasına neden oluyor. 

Aklıma bir dosya sunucusu kurmak geldi VPS üzerine kurdumda ama şöyle bir sıkıntı mevcut herkes kendi yüklediği dosyayı görüyor benim istediğim tüm kullanıcıların birbirlerinin yüklediği evrakları görmesi acaba böyle bir sistem kullanan var mı? Ben uCloud - File Hosting Script kurulumunu yaptım ama ortak ayarı bir türlü yapamadım..

Buna benzer bir sistem kullanan var ise değerli yardımlarını rica ederim.

Gönderildi : 07/12/2017 18:57

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bunun için NAS bir cihaz alıp bunun üzerinde basitce yapabilirsiniz. Biz bir çok kurumda bu şekilde yapılandırıp kullanıyoruz.

Gönderildi : 07/12/2017 21:17

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rafet bey çok teşekkür ederim,

peki nas cihazında cepten ve webten yükleme kontrol işlemlerini nasıl ve hangi yazılım ile yapabiliriz?

Gönderildi : 07/12/2017 23:05

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba

Nas cihaza göre kendi uygulaması mevcut. Örneğin synology alırsanız bu durumda DSFiLE kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 08/12/2017 02:07

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Rafet hocanında belirttiği gibi nas üzerinden çözüm üretebilirsiniz, yönetim ve yapılandırma son derece basit.

alternatif olarak open source tarafında seafile veya own cloud çözümlerini inceleyebilirsiniz, her ikisininde kullanım oranı yüksek.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/12/2017 04:00

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Nas cihaza göre kendi uygulaması mevcut. Örneğin synology alırsanız bu durumda DSFiLE kullanabilirsiniz.

Rafet bey merhaba 

bilgi için tekrar çok teşekkür ederim, kusura bakmayın Nas ile ilgili olarak bilgim olmadığından bir soru daha sormak istiyorum, personelimiz şirket dışında cep telefonları ile foroğraf çekiyorlar ve mail ile bize gönderiyorlar, biz bu sistemi kurduğumuzda ( önerdiğiniz markayı alsak ) cep telefonları ile oraya dosyaları yükleye bilirler mi?

Gönderildi : 08/12/2017 12:03

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Rafet hocanında belirttiği gibi nas üzerinden çözüm üretebilirsiniz, yönetim ve yapılandırma son derece basit.

alternatif olarak open source tarafında seafile veya own cloud çözümlerini inceleyebilirsiniz, her ikisininde kullanım oranı yüksek.

Turan bey, ilginiz için çok teşekkür ederim.

NAS cihazı daha mantıklı geldi Rafet hocamın önerisi ile, birde merkez şubenin evraklarınıda yedeklemek için en uygunu sanırım NAS

Gönderildi : 08/12/2017 12:04

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba aşağıdaki linklerde nas cihazların demoları mevcut bunları inceleyebilirsiniz.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/live_demo

http://demo.qnap.com:8080/cgi-bin/

Kullanıcı : qnap

Şifre : qnap

Gönderildi : 08/12/2017 12:36

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/12/2017 18:03

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Evet yükleyebilir. Hatta yüklü olanları görebilir. Daha fazlası da var. İnceleyin. Hatta isterseniz demo talep edin ve test edin size uygun olursa bu şekilde daha üst modelini satın alırsınız.

Gönderildi : 12/12/2017 20:03

Paylaş: