ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

wsus server 2012 r2 download status

Son Mesajınız 3 saat, 34 dakika önce Fatih KARAALIOGLU tarafından gönderildi. 9 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  12-07-2017, 14:46 522644

wsus server 2012 r2 download status

merhaba arkadaşlar server 2012 r2 üzerine server 2012 r2 üzerine başarılı bir şekilde kurulumu yaptım senkronizasyonu tamamladıktan sonra approved işlemleride tamamladım fakat wsus panel üzerinden baktığımda download status da downloaded 1,94mb of 783,787,80 mb yazıyor hepsini download edememiş yine e:\wsus altında boyutada baktığımda 1 mb civarı gözükmekte bu problem neden kaynaklanabilir,

event a baktığımda event 7053, 10032, 364 error hataları gözükmekte

•  12-08-2017, 1:21 522689 Cevap 522644

Cevap : wsus server 2012 r2 download status

Merhaba;

wsus console crash oldu mu? bu hata nedeni Private Memory Limit lerinin ayarlanmamasından kaynaklıdır ve kaynak yetersizliğinden wsus yapar bunu. IIS üzerinde Private Memory Limit yapılandırırmısınız.

Remember. You will die !
  •  12-08-2017, 9:12 522699 Cevap 522689

Fatih KARAALIOGLU:

Merhaba;

wsus console crash oldu mu? bu hata nedeni Private Memory Limit lerinin ayarlanmamasından kaynaklıdır ve kaynak yetersizliğinden wsus yapar bunu. IIS üzerinde Private Memory Limit yapılandırırmısınız.

fatih bey teşekkürler bu private memory ayarını hangi kriterde belirtmeliyiz ram miktarının % kaçı yapmamız gerekiyor acaba.

•  12-08-2017, 9:28 522701 Cevap 522699

bu arada şimdi iis üzerinden kontrol ettiğimde wsuspoll u private memory limit  1843200 olarak girili durumda.

•  12-08-2017, 11:48 522714 Cevap 522699

Deniz Verman:

Fatih KARAALIOGLU:

Merhaba;

fatih bey teşekkürler bu private memory ayarını hangi kriterde belirtmeliyiz ram miktarının % kaçı yapmamız gerekiyor acaba.

Merhaba;

yönetecek olduğunuz yama tipi ve client tipine göre değişecektir. Wsus sunucu kaynaklarına bu seçim bire-bir etki edeceği için izlemenizi öneriyorum. Technet üzerinde bu değerin 8Gb olması yönündedir. 

https://blogs.technet.microsoft.com/configurationmgr/2015/03/23/configmgr-2012-support-tip-wsus-sync-fails-with-http-503-errors/

Remember. You will die !
  •  12-08-2017, 22:47 522765 Cevap 522714

ok fatih bey, bu arada  wsus panel üzerinden baktığımda download status da downloaded 1,94mb of 783,787,80 mb yazıyor hepsini download edememiş yine e:\wsus altında boyutada baktığımda 1 mb civarı gözükmekte bu problem neden kaynaklanabilir,

•  12-08-2017, 22:51 522766 Cevap 522765

ayrıca event da aşağıdaki 7053 nolu kaydıda düşürmüş,

The WSUS administration console has encountered an unexpected error. This may be a transient error; try restarting the administration console. If this error persists,

Try removing the persisted preferences for the console by deleting the wsus file under %appdata%\Microsoft\MMC\.

System.IndexOutOfRangeException -- Index was outside the bounds of the array.

Source
    Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn

Stack Trace:
    at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Pages.UpdatesListPage.GetUpdateRow(WsusUpdate update)
    at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Pages.UpdatesListPage.RefreshUpdateInfo(DataGridViewRow row, WsusUpdate update, UpdateChangeTypes changeTypes)
    at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Pages.UpdatesListPage.ListUpdatePropertiesCache_BulkUpdatePropertiesChanged(Object sender, BulkUpdatePropertiesChangedEventArgs e)

•  12-10-2017, 0:55 522809 Cevap 522766

Merhaba;

Wsus üzerinde  aşanılan hata nedeni daha önce ki post içine belirttiğim gibi kaynak kullanımı ile ilgili. hata açıklaması içinse technet üzerinde ki makaleyi paylaşıyorum.

Kaynaklarınız Wsus yapılandırmasına göre ölçeklendirmeniz gerekmektedir. 

Download sorunuza elince, Approve kurallarını nasıl apılandırdınız?

Troubleshooting the WSUS administration console

Cannot access the WSUS administration console and a timeout error message appears

If you cannot access the WSUS console and a timeout error message appears, the CPU of the WSUS server may be at, or very close to, maximum utilization, causing the database to time out. If the database software times out, the WSUS console cannot be displayed.

https://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc708630(v=ws.10).aspx

Remember. You will die !
  •  5 saat, 19 dakika önce 522839 Cevap 522809

Fatih KARAALIOGLU:

Merhaba;

Wsus üzerinde  aşanılan hata nedeni daha önce ki post içine belirttiğim gibi kaynak kullanımı ile ilgili. hata açıklaması içinse technet üzerinde ki makaleyi paylaşıyorum.

Kaynaklarınız Wsus yapılandırmasına göre ölçeklendirmeniz gerekmektedir. 

Download sorunuza elince, Approve kurallarını nasıl apılandırdınız?

Troubleshooting the WSUS administration console

Cannot access the WSUS administration console and a timeout error message appears

If you cannot access the WSUS console and a timeout error message appears, the CPU of the WSUS server may be at, or very close to, maximum utilization, causing the database to time out. If the database software times out, the WSUS console cannot be displayed.

https://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc708630(v=ws.10).aspx

fatih bey kaynak kullanımını düzelttim, approve işlemini yaydım başlangıçta kuralında iste default approve kuralını kullanıyorum,

ama baktığımda e:\wsus dizinide download klasörü neden büyümüyor onu anlamadım normalde önce buraya komple indirip daha sonra yayıyor diye biliyorum yanlışsam lütfen düzeltin.

•  3 saat, 34 dakika önce 522845 Cevap 522839

Wsus sunucusu üzerinde Application Event Log kontrol edebilirmisiniz. Muhtemel dowmload problemleri bu dizin altında saklanmaktadır. Firewall, Proxy veya download path üzerinde bulunan izin problemleri bu olay günlüklerinde sizlere yol gösterecektir.

Remember. You will die !
RSS haberlerini XML olarak görüntüle