Forum

Cyberoam Data Trans...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam Data Transfer Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@ensarvarol)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar mevcut sistemimizde cyberoam 50 ing var burda kullanıcılara günlük 2 gb limit vermek istiyorum ayarları yaptım  fakat internete çıkıyorlar kota bitince kotanız bitmiştir diye uyarıda veriyor ama gün sonunda yenilenmiyor internet paketi nerde hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 06/12/2017 16:35

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba;

IDENTITY>Policy altındaki tablarda Data Transfer i göreceksiniz. Kendinize uygun bir policy i buradan oluşturmalısınız. Bunu yaparken de Cycle Period kısmını gün, hafta, ay, yıl olarak seçebilirsiniz. 

Cycle Type kısmını Cyclic seçmelisiniz, Cycle Period kısmında seçtiğiniz zaman aralığında, Cycle Data Transfer kısmına yazacağınız limit yeniden başlatılacak, günlük yaptıysanız o kuraldaki kullanıcılar, ertesi gün yine 2 GB net kullanabilecekler. 

Link size yardımcı olabilir  https://kb.cyberoam.com/default.asp?id=2201

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2017 20:31

(@ensarvarol)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa Bey cevap için teşekkür ederim

yalnız dediğiniz gibi yaptım kullanıcıları o data transfer kuralı olan gruba eklediğimde ya kota dönüşümü olmuyor yada kotanız bitti diye uyarı veriyor 

kullanıcının hiç internete girmediğ. yerde kota hatası veriyor çözemedim bir türlü 

ayrıca kullanıcının hangi siteye girdiğini ne kadar kullanım yaptığını nereden görebilirim

kolay gelsin teşekkür ederim

Gönderildi : 08/12/2017 12:19

(@hamidrezaebadi)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

Oluşturduğunuz policy'de "" diye bir kısım var. O bölümde Unlimited seçili olduğundan emin olunuz. Büyük ihtimalle siz burada da 2GB tanımlamışsınız.

Not: "", şu anlma gelir: günlük 2GB kullanımların toplamı örneğin 20GB'a ulaşırsa artık kullanıcı hiç İnternet kullanamasın. Farklı bir değişle, kullanıcıya 20GB toplam limit verilmiştir ancak günlük 2GB'tan fazla kullanamaz.

Detaylı bilgi için bu video'yu izleyebilirsiniz: https://youtu.be/Dir3_p6WPDM

Saygılarımla,

Gönderildi : 13/12/2017 15:24

(@ensarvarol)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar cevap için teşekkür ederim 

ayarlar dediğiniz gibi ekran görüntüsü linkte belirttim 

kullanıcıların ne kadar internet harcadığını detaylı nasıl görebilirim 

my account kısmında toplamını veriyor günlük bazda nasıl rapor alabilirim

teşekkür ederim

birde bu dönüşüm ne zaman oluyor gece 12 den sonramı

https://yadi.sk/i/iJMk3bGv3Qaw7e

Gönderildi : 13/12/2017 22:22

(@hamidrezaebadi)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

Kullanıcıların İnternet kullanımını aşağıdaki bölümlerden görebilirsiniz:

1. IDENTITY > Users kısmında istediğiniz kullanıcın üzerine tıklayınız. Açılan sayfada "View Usage" butonunu seçiniz. Bu sayfada "My Account" da görebileceğiniz bilgiler bulunmakta. Ayrıca "View Usage" butonunun yanındaki "Reset User Accounting" butonunu kullanarak, kullanıcıların günlük kullanımını yeniden başlatabilirsiniz 
  2. Geriye dönük detaylı rapor almak için: LOGS & REPORTS > View Reports bölümüne giriniz. Açılan iView penceresinde, REPORTS > Internet Usage bölümünde kullanıcı/grup bazında İnternet kullanımını görebilir, detaylar için her birisinin üzerine tıklayabilirsiniz. Bu pencerede rapor tarihini de belirtebilirsiniz.

Evet, İnternet kullanımları 00:00'da sıfırlanır.

Saygılarımla,

Gönderildi : 15/12/2017 02:29

Paylaş: