Forum

Cisco Nexus snmp ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Nexus snmp ayarı yardım

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
891 Görüntüleme
(@MEHMETOZCANLAR)
Gönderiler: 138
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cisco Nexus 3000 backbone switch üzerinde snmp ayarlarını nasıl yapabilirim? Snmp isteklerini Hp IMC yazılımına göndermek istiyorum. IMC yazılımı üzerinde ağda discover yaptığımda cisco nexusu switch olarak görmüyor ve config bilgilerini getirmiyor. IMC üzerinde cisco'yu switch olarak eklemek istiyorum. Yardımınızı rica ediyorum

Gönderildi : 05/12/2017 12:54

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhaba,

Cisco Nexus 3000 backbone switch üzerinde snmp ayarlarını nasıl yapabilirim? Snmp isteklerini Hp IMC yazılımına göndermek istiyorum. IMC yazılımı üzerinde ağda discover yaptığımda cisco nexusu switch olarak görmüyor ve config bilgilerini getirmiyor. IMC üzerinde cisco'yu switch olarak eklemek istiyorum. Yardımınızı rica ediyorum

Merhaba,

Cisco AP'yi Cacti'ye eklerken snmp adı " public " olduğu için kısıtlı bilgileri alabilmiştim. Snmp adı olarak " public " dışında bir atama yaptığımda cihaza ait tüm detaylar sorunsuz olarak gelmişti.

Belki bu bilgi sorununuza ışık tutar.

Başarılar,

Gönderildi : 05/12/2017 13:06

(@MEHMETOZCANLAR)
Gönderiler: 138
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler nexus üzerinde snmp ile ilgili hangi komutları uygulamak gerekiyor?

Gönderildi : 05/12/2017 14:02

(@EminArslantay)
Gönderiler: 25
Eminent Member

cevabınız için teşekkürler nexus üzerinde snmp ile ilgili hangi komutları uygulamak gerekiyor?

snmp-server contact cdnbt
snmp-server location  gaziantep
snmp-server user admin network-admin auth md5
 priv
snmp-server enable traps snmp authentication
snmp-server enable traps stpx root-inconsistency
snmp-server enable traps stpx loop-inconsistency
snmp-server community test1 group network-operator
snmp-server community test2 group network-admin
snmp-server community test3 use-acl SNMP_ERISIM

Gönderildi : 09/12/2017 22:57

Paylaş: