Forum

IT Management Softw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IT Management Software Tavsiyesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar IT departmanında bilgisayarları yönetmek ve sorunlara müdahale etmek için bir yönetim yazılımı arıyorum. benim istediğim destoplara agent kurulumu yapacagım bir sorun olduğunda bu agent bölümünden sorunları IT departmanına gönderebileceklerdir. ayrıca sanal sunucular ve active directory ve HP switchlerin yönetimini ve sistemdeki server, client, printer (printer raporları), monitoring yapabileceğim tek bir program varmıdır tavsiye edebileceğiniz. Aşağıdaki programlar işimi görürmü yada sizin tavsiye edeceğiniz bir program yada yöntem varmıdır.

Manage engine

Sysaid

Solarwinds

System Center

Gönderildi : 18/11/2017 13:11

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

merhaba;

ihtiyaç bazlı sorarsanız çok daha net cevaplar alabileceksiniz. Örnek ile ilerlememiz gerekirse system center yazmış olduğunuz ürün ailesinin ismidir ve içinde farklı amaçlara hizmet eden birden fazla ürünler bulunmaktadır. Temel olarak SCCM envanteri yönetir, yama yükler, uygulama yükler vb... bir çok amaca hizmet ederken. SCCM e alternatif olarak Asset Explorer, Service Desk Plus, Desktop Centeral gibi başka üreticikerin yazılımları vardır. SCOM olaylar üzerine bilgilendirme yapar, yorumlar. SNNMP açık olan cihazlarıda kontrol eder, Sw, firewall, server gibi. SCOM yazılımına alternatif OPmanager var mesela. 

Ürün gamı ve hizmet çerçevesi çok fazla. uzak yönetim için ayrı hizmetler var, uzak yönetimi kaydeden farklı yazılımlar var. aynı işi yapan aynı yazılımda bulunmakta sektörde.

ihtiyacınız doğru ürünlere yönlendirmede etkili cevapları doğuracaktır.

Gönderildi : 23/11/2017 20:00

(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Fatih bey.

Gönderildi : 27/11/2017 01:27

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Rica ederim. kolay gelsin.

Gönderildi : 28/11/2017 19:17

Paylaş: