Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Masaüstü ve Uygulama Sanallaştırma Eğitimleri hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@haydarcankilic)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım şirket de masaüstü sanallaştırma platformuna geçmeyi düşünüyoruz.

Bunun için donanımlı bir IT olmak istediğimiz için,  Ankara' da gerekli eğitimleri alabileceğimiz bir kuruluş var mı ? 

Daha öncesinde 2012 MCSE ve 2017 CCNA kurslarına gittim. 

Gönderildi : 17/11/2017 17:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

ITSTACK ile görüsebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2017 00:44

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan bey.

Gönderildi : 21/11/2017 12:02

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba Hakan bey,

Bilgehan bey ile VDI çözümleri üzerine görüştük (Citrix ve Vmware için)

Benim sormak istediğim farklı bir konu var. Biraz da maliyet den kaçmak aslında işin özeti 🙂 

Server 2016 üzerinde terminal servis rolü artık tam anlamıyla bir VDI hizmeti sunuyor. 

Ben masaüstü sanallaştırmadan ziyade, oturum sanallaştırma üzerine ilerlemek istiyorum. 

Şöyle ki;  cluster yapıda bir terminal server konumlandırıp, ilgili programları (ofis,logo,sap vb) kurup, her kullanıcının kendi profili ile bağlanmasını ve network üzerinden paylaşılan bir file server yapılandırması ile ilgili klasörlerini görmesini ve hiç bir şekilde rdp ile gittiği bu terminal server üzerine çift taraflı dosya transferini engellemek istiyorum.   Belki gündemde olan yeni açılacak şantiye vb yerler için kullanıcılara rdp kurabilmesi için linux tabanlı bir işletim sistemi kurarak sadece server tarafında lisanslama yoluna gitmek istiyorum.

Tahmini 150 kullanıcım var Ankara ve İstanbul lokasyonlarında.  Bir kaç ufak şantiye ve müdürlükler de var ama, alt yapıda sorunsuz bağlantıyı sağlayabildiğim lokasyonlar ile ilk aşamada bu uygulamaya geçmek istiyorum.

Gerekli CAL lisanslar, ofis uygulaması birden fazla kullanıcı olacağı için ne kadar almam gerektiği, File server olarak yeni bir storage almak için bana yardımcı olabilir misiniz ? 

İlginize çok teşekkür ederim.

İyi günler,

Gönderildi : 29/03/2018 13:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Evet genelde VDI herkesin çok sevdigi ancak fiyatlar gelince vazgeçtigi bir teknoloji oluyor, tabiki bütçesi olan sirketler hariç.

Simdi anlamadigim bu iki tarafli kopyalamayi engellemek demek ne demek?

Yani istemci makinesindeki bir dosyayi sunucuya almayalaim arti sunucuda ki dosyayi istemciye almayalim diyorsan bu normal, rdp de disk map ve kopyalamayi yasakladin mi bunu yapabilirsin, illa linux client kullanmaya gerek yok.

Bu yapi için bir danismanlik verebilir bana mail atarsan HA RDS, merkezi profil server vs.

hakan.uzuner[at]ITSTACK.com.tr

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2018 15:03

Paylaş: