Forum

SQL Server 2014 Job...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2014 Job Network Share Backup

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımız Üzerinde Kullandığımız Microsoft SQL Server 2014 Zamanlanmış Görev Olarak Local Disk Üzerine Belirttiğimiz Veritabanları Yedeklenmektedir.

Yalnız Job Üzerinde Bulunan Yedekleme İşlemini Ağ Konumu Üzerinde Bir Alana Yedeklemek İstiyorum,

Belirtilen Konumu Ağ Sürücüsü Olarak Tanımladıktan Sonra, Job Üzerinden Baktığımda Ağ Konumu Görülmemektedir.

Net Ortamında Araştırdığım Kadarıyla Çok Fazla Sağlıklı Bir Bilgiye Ulaşamadım,

Sizlerden Bu Konu Hakkında Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 14/11/2017 12:29

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Belirtilen Sorun Çözümlenmiştir.

SQL Server 2014 Bulunan Sunucu Üzerinde Çalışan NT Service\MSSQLSERVER - NT Service\SQLSERVERAGENT Hesaplarını Backup Ortamının Bulunduğu Sunucunun User Hesapları İle Değiştirdim,

Sonrasınra Servisleri Yeniden Başlattım,

Job Düzenledikten Sonra İlgili Disk Bölümüne Ağ Konumu Olarak İşlem Yapılmıştır.

Test Ettiğimde Backup Sorunsuz Şekilde Yapılmıştır.

Gönderildi : 14/11/2017 12:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hocam belki ileride işinize yarar.

http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2017/02/12/sql-server-2016-network-uzerinden-yedek-almak.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2017 11:34

Paylaş: