Forum

Virtual Pfsense tav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Virtual Pfsense tavsiye

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
561 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkdaşlar, 

15-20 bilgisayarlı bi ortam için pfsense kurulumu yapıcam yanlız sistem odası tabir ettiğimiz yer müsait olmadığı için kasa koyamıyoruz. Mevcut bir Sunucu var HP ML350 Gen8 Üzerinde Server 2012R2 Foundatiton olduğu için Hyper-V kuramıyorum. aklıma Vmware Worktsation yada Oracle Virtual Machine var 

Bunlardan hangisini tercih etmek daha sağlıklı olur dikkat etmem gereken bi ayar varmıdır. 

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/11/2017 14:19

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Vmware workstation pro kullanabilirsiniz ancak bunun için lisans ücreti ödemeniz gerekiyor bahsettiğiniz yapı çok büyük olmadığı için Oracle Vm sizin için yeterli olabilir.

Gönderildi : 13/11/2017 19:41

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yapı kritik değil ise, önerilmesede virtualbox üzerine pfsense kurarak, yapılandırabilirsiniz.

tavsiyem, bu yapıda basit bir firewall kullanmanız olacaktır.

sunucu kapandığında tüm kullanıcılar etkilenecek.

draytek 2760 modelini inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2017 02:48

(@CemalTaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

fiziksel bir firewall utm daha verimli olur. hem ilk edinim hem de lisans yenilem ücretlerinin uygunluğundan dolayı berqnet 25 tercih edebilirsiniz. tabi adı meşhur diğer ürünleri de (forti, sophos,checkpoint vb.)

Gönderildi : 14/11/2017 11:24

(@SelcukErden)
Gönderiler: 5
Active Member

Sunucu Üzerine Esxi Kurup , içerisinde pfsense ve diğer sunucuları kurabilirsiniz. Ben öyle kullanıyorum gayet güzel çalışıyor.Fakat 1'den fazla farklı Network kartları tanımlamak gerekebilir.

Gönderildi : 04/12/2017 20:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bir firmada benzer bir durum yaşamıştım bende mikro bilgisayara kurmuştum ve 1 senedir tsabil çalışıyor orada 30 cihavı kullanıcı vardı 

Gönderildi : 25/02/2018 15:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Virtualbox yada Workstation için , sunucu kapanıp açıldığında otomatik olarak sanal işletim sistemlerini başlatmak sıkıntılı olacaktır bunu da göz önünde bulundurun derim.

Gönderildi : 26/02/2018 12:35

Paylaş: