ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Bilgi İşlem Sorumlusu Maaşları

Son Mesajınız 11-17-2017, 8:42 Rıza ŞAHAN tarafından gönderildi. 11 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  11-08-2017, 11:06 521278

Bilgi İşlem Sorumlusu Maaşları

Merhabalar 6 yıldır BT sektöründeyim küçük bir anadolu şehrinde BT konusunda neredeyse yapmadıgım denecek kadar çok iş yaptım 4 senedir özel bir hastanede bt sorumlusu olarak calısıyorum ama maaşlar cidden cok dusuk. Benim nacizane sorum su orta ölcekli veya büyük sehirlerde BT Sorumlusu, uzmanı veya sistem uzmanı kısacası bt içeriğini kaplayan işlerde ortalama maaş ve iş beklentileri nasıldır.

Teşekkür Ederimm...

•  11-08-2017, 12:53 521282 Cevap 521278

Cevap : Bilgi İşlem Sorumlusu Maaşları

İstanbul'da da çok yüksek değil. Asgari ücretin az biraz üstünde. Ama yetkinseniz belirli sertifikalarınız varsa ve tecrübeniz de varsa iyi maaşlar var. Ama BT destek elemanı iseniz ücret ortalama 1700-2200 arası.

CCNA Eğitimi
  •  11-08-2017, 13:36 521284 Cevap 521282

İstanbulda özel bir üiversitede Sistem Uzmanı yada Sistem sorumlusu gibi bir kaç iş teklifi almıştım. Ama benden fiyat beklentimi sorduklarında pek mantıklı fiyatlar diyemedm piyasayi bilmediğim için. Peki destek elemanı değilde sorumlu uzman kişilerde fiyat aralıgı ortalama ne civarda.

Teşekkür ederim

•  11-08-2017, 13:46 521285 Cevap 521284

Dediğim gibi geçerli Cisco ve Microsoft sertifikalarınız ve o alanda tecrübeniz yoksa çok fazla beklemeyin.

Misal CCNP seviyesinde olup 5-6 K maaş alan da var. Çok yetkin ve eşi bulunmaz bir personel olup bir ISP de 30 K maaş alan da var. Tüm bunlar sertifikasyon ve tecrübeye bakar.

CCNA Eğitimi
  •  11-08-2017, 13:52 521286 Cevap 521278

http://www.cizgi-tagem.org/bilisim-teknolojileri-meslek-secimi/ bu linkte sağdaki meslek isimlerine tıklayıp ortalama ücretleri görebilirsiniz.

CCNA Eğitimi
  •  11-09-2017, 22:13 521367 Cevap 521285

Cemal Taner:

Dediğim gibi geçerli Cisco ve Microsoft sertifikalarınız ve o alanda tecrübeniz yoksa çok fazla beklemeyin.

Misal CCNP seviyesinde olup 5-6 K maaş alan da var. Çok yetkin ve eşi bulunmaz bir personel olup bir ISP de 30 K maaş alan da var. Tüm bunlar sertifikasyon ve tecrübeye bakar.

Sertifikaların eski soruları ezberleyerek ve sınavda kurs eğiticileri tarafından kopya çekilmesine izin verildiğini gördüğüm gün sertifikanın formalite olduğunu gördüm. Sertifikası olmayıp çok iyi yerlerde olanlar var. Önemli olan sertifika değil ne kadar bildiğin , tecrübendir.

Maaş konusuna gelince firmadan firmaya göre değişir. Asgari ücret teklif eden de çıkar.

Bir gündüz ,bir gece
    Anlatırım beni herkese,
    Bu serkeşe,
    Binkere de olsa yürürüm herkese,
    Beni yok etmek için koymuşlar merkeze....

Dr.Fuchs - HuzurNdarem2
  •  11-12-2017, 23:05 521417 Cevap 521282

Cemal Taner:

İstanbul'da da çok yüksek değil. Asgari ücretin az biraz üstünde. Ama yetkinseniz belirli sertifikalarınız varsa ve tecrübeniz de varsa iyi maaşlar var. Ama BT destek elemanı iseniz ücret ortalama 1700-2200 arası.

Hocam sizde öldürmüşsünüz.

Ya bu kişi bilgi işlem sorumlusu değildir, yada orası iş yeri değildir.

Zaten agi felan derken ele geçen 1400 bir işçi hiç bir vasfı olmasa mesai ile yine 1700 olur.

Adam gibi firmalarda bilgi işlemde helpdesk departmanı bile en az 3000 almakta.

Tabi bu işlerde biraz firma vizyonu ve şans önemli faktör.

1w      
    1y   logo

•  11-13-2017, 0:17 521420 Cevap 521417

merhaba,

Rıza ve Cemal hocanın fikirlerine ek olarak, bilişim ve tıp alanında maaş endeksinin çıkartılması veya doğruluk payına ulaşılmasının zor olduğunu düşünüyorum.

bunu etkileyen birden fazla koşul mevcut, ülke, şehir, kurum, uzmanlık + ( kişisel gelişim ) , tecrübe ve önemlisi talep oranı örnek verilebilir.

bazı sektörlerde bt birimleri kritik operasyonlar gerçekleştirirken, yeterli değeri bulamayabiliyorlar.

örn. sağlık sektöründe uzun çalışma saatleri veya sürekli mesai süreci, maaş durumunu ikinci plana atabiliyor.

•  11-13-2017, 9:45 521425 Cevap 521417

Rıza ŞAHAN:

Cemal Taner:

Zaten agi felan derken ele geçen 1400 bir işçi hiç bir vasfı olmasa mesai ile yine 1700 olur.

Siz bahsettiğiniz rakamları alıyor olabilirsiniz ama ben de duyduğum gördüğüm rakamları söyledim. İsim vermeden konuşayım bir ISP de arkadaş kurumsal destek tarafında ve 2200 alıyor tabi artıları var. Ya da CCNA seviyesinde bilgisi olan az da voiceden anlayan eleman arıyoruz hocam diyen adama ne kadar vereceksiniz diyorum asgari ücretin az üstü diyor. Tabi bunlar junior pozisyon sayılabilir. Alanında çok uzman olan adamın aynı ISP de 30-40 K aldığını da biliyorum. Yani homojen br şey yok kim ne tutturursa.

CCNA Eğitimi
  •  11-13-2017, 23:15 521456 Cevap 521278

Merhabalar,

IT Danisman firmalari gün geçtikçe şirketlere outsource olarak destek vermesi çoğaldı ve çogalacaktırda , Bu da bana göre sektörde maaş ortalamasını düşürmeye başladi , 

Maaş düşüklüğü haricindede asgari ücretten ssk ve fazla mesai gibi olumsuz olaylarda ekleniyor ister istemez. 

M.Şafak KIRCA
  •  11-14-2017, 17:21 521493 Cevap 521456

Merhaba;

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederimm. Küçük sehirde çalışmanın dezavantajları gerçekten çok fazla bundan dolayı firmalar sorumlulara bile asgari ücretin biraz üzerinde almaktadir. büyük şehirlerde kurumsal firmalar fabrikalarda min 3000 diye duymuştum...

•  11-17-2017, 8:42 521608 Cevap 521425

Cemal Taner:

Rıza ŞAHAN:

Cemal Taner:

Siz bahsettiğiniz rakamları alıyor olabilirsiniz ama ben de duyduğum gördüğüm rakamları söyledim. İsim vermeden konuşayım bir ISP de arkadaş kurumsal destek tarafında ve 2200 alıyor tabi artıları var. Ya da CCNA seviyesinde bilgisi olan az da voiceden anlayan eleman arıyoruz hocam diyen adama ne kadar vereceksiniz diyorum asgari ücretin az üstü diyor. Tabi bunlar junior pozisyon sayılabilir. Alanında çok uzman olan adamın aynı ISP de 30-40 K aldığını da biliyorum. Yani homojen br şey yok kim ne tutturursa.

Hocam bu arz talep meselesi tabiki.

Ancak adam gibi firmalarda bu paralara o insandan verim almanız zor. Zaten piyasayı aşağı çekenler bu insanlar. Ayrıca bir adam geçimini sağlayacak, yiyip içecek borcu olmayacakki kafa rahat olsun kendini işe versin aksi durumda performans almakta zor olsa gerek.

Belki ülkemizde bir çok şey ucuz, Avrupa bizi kıskandığı için o ücretlere çalışıabilir olabilir :)

Tabiki ekonomik şartlar, geçim telaşı insanı mecbur bırakıyor.

Allah yardımcımız olsun ne diyelim.

1w      
    1y   logo

RSS haberlerini XML olarak görüntüle