Forum

Workflow Variable i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Workflow Variable ile mail gönderme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
981 Görüntüleme
(@EthemGok)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım şirket Sharepoint Online kullanıyor.  basit bir workflow ile bir öğe oluşturulduğunda bir kaç gruba mail gönderilmesini istiyorum. Bunu da bir sharepoint grubu oluşturarak mail göndermek istediğim kişileri ve grupları orada topladım. ancak workflow da mail içeriğini oluşturup grubu eklediğimde, "The selected user(s) may not be valid on the site this workflow is published on" uyarısı veriyor. biraz internette araştırdığımda bir mail variable ı oluşutrarak bunu atlatmak mümkün oluyormuş ancak variable ın mail grubunu nereden alacağını bulamadım. Bu konuda böyle bir işlem yapmış bir arkadaş var mı acaba? destek olabilecek

Gönderildi : 07/11/2017 15:11

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Eğer external bir adres var ise grubun için de bu hatayı alırsınız dediğiniz gibi ya variable yada workflow parameter olarak eklerseniz email adreslerini gönderim yapabilirsiniz.

eğer görmedi iseniz şu makale işinizi görecektir. https://blogs.technet.microsoft.com/rajbugga/2013/10/15/sharepoint-2013-unable-to-send-emails-to-external-email-addresses-sharepoint-2013-workflows/

PS : External adres yok ise de aynı proses geçerli

saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/11/2017 17:01

Paylaş: