Forum

ManageEngine Servic...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ManageEngine ServiceDesk Mail gönderimi ile istek oluşturma

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,897 Görüntüleme
(@erkanyanar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba.

ManageEngine ServiceDesk free kurulumunu yapıp gerekli yarları yaptım Ad ile konuşturdum. mail ayarlarınıda yaptım. hatta browserdan talep açıp teknisyen atadığımda isteği kapattığımda kullanıcıya bu hareketler ile ilgili mailler atıyor. Benim istediğim; belirlediğim mail adresine mail attıklarında istek olarak buraya düşmesi. ne yaptıysam düşmüyor. Gmail hesabı ile denedim yine olmadı. içeride exchange kullanıyorum burdaki hesaptanda denedim olmadı.

yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 07/11/2017 13:44

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Rıza hocamızın yazmış olduğu makaleyi inceleyebilirsiniz.

https://rizasahan.wordpress.com/2017/04/23/manage-engine-service-desk-plus-bolum3-istek-acma-kapatma-raporlama/

Gönderildi : 07/11/2017 14:57

(@erkanyanar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba. Makaleyi inceledim teşekkür ederim. Benim istediğim kullanıcılar portala giriş yapmadan benim belirlediğim mail adresine mail atsınlar. bu mailde portala istek olarak düşsün tarzında.

Gönderildi : 07/11/2017 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu söylediğiniz programın yapılış metadolijisine aykırı.

Burada amaç kullanıcıdan gelen istekleri, belirlenmiş kriterlerde, güzelce açıklanmış halde sisteme almak.

Sizin amacınızı zaten bu program olmadan yerine getirmek mümkün. 

Mailler gelen arızaları çözün maille dönün 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2017 16:24

(@erkanyanar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey merhaba.

Programın içinde belirttiğim işlme ile ilgili olarak ek ayarlar ve kurallar mevcut o yüzden sormuştum. Yetkili servise durumu sordum sağolsunlar yardımcı oldular. exchange serverımızda pop veya imap portlarını açarak programdan da POPS veya IMAPS i yapılandırarak sonuca ulaştık.

Gönderildi : 07/11/2017 20:40

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin adınıza sevindim.

Sistemde kategorik yapılar mevcut. Her sorunun alt kırılımları var. Kullanıcılar standart bir içerik yollamayacakları için bunu içeriye nasıl aldılar?

Bu kısımda bilgi verebilirseniz bizde yararlanırız.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/11/2017 11:46

(@erkanyanar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza Hocam merhaba.

POPS protokolünü kullanarak mailin tanımasını yaptım. Gmail tarafında programa mail ayarları yapılsa bile Gmail başka bir program oturum açmaya çalıştı diyerek isteği reddediyor. Bunun için gmailden gelen maildeki linki tıklayarak gerekli ayarı yaptım. Exchange tarafında ise 110 nolu portun açık olması ve tabiki firewallda ve programın yüklü olduğu bilgisayardaki güvenlik duvarında gerekli izinlerin verilmesi yeterli.

sonrasında tanımlanan maile kullanıcı mail attığında bu mail arayüzde istekler bölümüne düşüyor. ondan sonrasıda teknisyenlerin işine kalıyor. atama kapama cevap vs. gibi.

Gönderildi : 08/11/2017 11:53

(@www-rizasahan-com)
_

Burada sanırım biraz üzerinize yük alıyorsunuz.

Bilgilendirme için teşekkürler. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 08/11/2017 12:16

Paylaş: