Forum

Eski Bilgisayarın D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eski Bilgisayarın Diskini yeni bilgisayara aktarma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,520 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, 

Evimde kullandığım bilgisayar çok eskidi ancak üzerindede bir sürü programım kurulu Vatan Computer'den geçen hafta intel I5 7400 işlemcili bir makina aldım. eski makinam AMD athlon X2

Eski bilgisayarın diskini yeni bilgisayara sorunsuz geçişi nasıl yapabilirim. 

Not: dün akşam eski bilgisayarda sysprep i çalıştırıp generalize yapmaya çalıştım ancak bir süre sonra sysprep hata verdi yapamadı.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/23/acronis-universal-restore.aspx  burda anlatılanı benim uygulamam zor yazılım hem eski hemde paralı sanırım bana free yazılım yada yazılımsız nasıl yapabilirim o gerekli.

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/11/2017 14:43

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Diski takıp boot olararak tanımlarsanız çalışabilir. Fakat sisteminiz eski olduğu için yeni bilgisayarınızın donamımlarını tanımlamanız gerekecektir.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 04/11/2017 18:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

İşletim sistemi nedir bilemiyorum ama windows 7,8 veya 10 ise birebir imaj alıp imaj alınan diski yeni bilgisayarınızda açabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/11/2017 01:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

mevcut anakart ile yeni anakart arasında farklılıklar olacağından, standart bir backup/restore ile çözüm üretmeniz mümkün olmayacaktır.

2 yöntem mevcut, sysprep veya acronis universal restore kullanmak.

sysprep tarafında aldığınız hata nedir ?

acronis için deneme sürümü ile test etmeyi deneyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2017 03:37

(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, 

Sorunu şöyle hallettim, bir arkadışımdan Acronis'in 12.5 sürümünün Boot Cd'ni aldım eski diski yeni sisteme bağlayıp  acronis cd'sinden  boot ettim 

ana ekran da apply universal restore seçeneği tıklayınca açılan ekranda eski diskin işletim sistemi Windows 7 seçili geldi herhangi birşey değiştirmeden OK deyip işlemi başlattım bazı sürücülerde hata mesajı verdi Ignore ALL deyip devam ettim 3-5 dakikada işemi bitirdi sonra eski diskten normal boot ettim açıldı. 🙂 herşey süper çalışıypor driverları tekrardan yükledim.

Not: Bu işlemi yapmadan önce sistem mavi ekrana düşüyordu. 

Gönderildi : 06/11/2017 14:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

disk2disk operasyonlarda, anakart değiştiği takdirde mavi ekran vb. sorunlar yaşamanız normal.

geri bildirim için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2017 00:51

Paylaş: