Forum

Remote Desktop PNR ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop PNR Portların Rezerve Edilmesi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
574 Görüntüleme
(@metininci)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Müşterilerimde uzak masa üstünde çalışan microsoft easy printer bazen sorun yaratabiliyor belki bazı arkadaşların başına gelmiş olabilir sorunu çözemek için easy printer driver önceliğini gpedit'ten değiştiriyoruz ama bazen buda yeterli olmuyor. Bildiğiniz üzere client login olduktan sonra bir ts portunun üstüne pnr adlı bir port yaratıyor ben bu protun üstüne direk printer driver kurup portlardanda bunu seçince bütün sorunum çözülüyor. Ancak kulanıcı oturumunu kapatıp açınca veya bir süre sonra bu atanmış pnr ler başka ts portuna atanıyor.

Bu konuda yardım rica ediyorum bu ts ve pnr portlarını rezerve etmek veya değişmemesini sağlamak mümkün mü? 

Her Şey İçin Çok Teşekkür Ederim. İyi ki Çözümpark Var...

Gönderildi : 03/11/2017 19:51

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Bu sorunu uzun zaman çözmeye çalıştık ancak maalesef kullanıcılar oturum kapatıp açtığında sorun tekrar ediyor. Tüm printer ları network destekli printer a çevirdik, bazı printer lara Digitus Print Server tarzı ara çeviriciler ile network e bağlayıp sunucu üzerine TCP/IP olarak kurulum yaptık. Bu yapı daha stabil ve sorunsuz çalışıyor. Bilginize.

Gönderildi : 06/11/2017 12:20

(@metininci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Teşekkür ederim bilgi için. Peki birşey daha sormak istiyorum Remote Desktop Easy Printer da sorun yaşıyorum bazı yazıcılarıda çalışmıyor driver yükleyince de çalışmıyor deneyebileceğim farklı birşey olabilir mi?

Gönderildi : 06/11/2017 20:39

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Oğuzhan hocanın belirttiği gibi, zorunluluğunuz yok ise, tüm yazıcılarınızı network'e çevirip, sorunsuz kullanabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2017 01:02

(@metininci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Üstat çok güzel bir yazılım buldum printer sorununa son hiç birine gerek kalmadı teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/11/2017 23:53

(@melihatasoylu)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba,

Sorunu alternatif bir yolla da olsa çözebilmiş olmanız sevindirici.

Bulduğunuz çözüme dair birkaç bilgi paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 18/11/2017 00:04

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba;

Üstat çok güzel bir yazılım buldum printer sorununa son hiç birine gerek kalmadı teşekkür ederim.

sorununuzu çözmenizi sevindim, alternatif çözüm yolunuda paylaşırsanız, benzer sorunu yaşayanlara fikir olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2017 05:23

(@metininci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir yazılım buldum kullanıcı çıktı aldığında kendi bilgisayarında yazıcı seçme ekranı geliyor. Programın ismini veremiyorum resmi yollardan temin edemedim çünkü. Teşekürler

Gönderildi : 08/12/2017 23:10

Paylaş: