Forum

RAID5'li sistemde o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RAID5'li sistemde offline olan HDD

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
981 Görüntüleme
(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

serverlerimız bulgaristan'da ve fiziksel erişim sıkıntılı. Oradaki arkadaşlar RAID konfigurasyonunu yapmışlardı.

8x 300 GB sas harddisk var. Görüldüğü üzere ilk HDD ofline.

Ben oradaki kişilere rica ettim ilk diski çıkarıp yine taktılar ama online olmadı. Bu aşamada ne tavsiye edersiniz

Teşekkürler

Gönderildi : 02/11/2017 12:52

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Sunucu galiba DL380 G7 , Hp Smart Array Controller  yazılımını indirerek  yukleyıp kontrol edebilirsiniz ancak  diskte  bir  hata da  gözükmüyor. Raid yapılandırmasını  ne  zaman  yaptınız? * Eğer  sistemi yenıden  kuruyorsanız  ve  fiziksel  erişim  sıkıntılı ise Raid  yapılandırmasını yeniden  yapın ve  disklerden 1  tanesini de SPARE  disk  olarak  ayırın bence böylelikle disklerden birinde  hata  oluştuğunda spare  disk arızalı disk  yerine  devreye  girecektir.

Merhaba,

serverlerimız bulgaristan'da ve fiziksel erişim sıkıntılı. Oradaki arkadaşlar RAID konfigurasyonunu yapmışlardı.

8x 300 GB sas harddisk var. Görüldüğü üzere ilk HDD ofline.

Ben oradaki kişilere rica ettim ilk diski çıkarıp yine taktılar ama online olmadı. Bu aşamada ne tavsiye edersiniz

Teşekkürler

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 02/11/2017 16:18

(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

o ekran ilk yapılandırmayı gösteriyor. Şuan için bakma şansım yok. ILO'da da bilgi yok.yapılandırmayı tekrar yapmam çok mümkün değil zira HDD'lerdeki verileri backuplamam çok zor.

Gönderildi : 02/11/2017 20:22

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Sunucu  uzerindeki operating sisteme hp nin smart array configurator yazilimini yukleyerek direk sunucu uzerinden de raid ve disklerin durumuna bakabilirsiniz. Spare disk yapilandirmasini sifir kurulum yapma ihtimaliniz dogrultusunda önermistim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 02/11/2017 20:34

Paylaş: