Forum

TP-Link TL-WR810N i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TP-Link TL-WR810N ile ilgili soru

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar üstadlarım. Size bana garip gelen birşeyi sormak istiyorum.

Elimizde belirttiğim cihaz var. İstediğim şey bu cihaz kablosuz olarak bir modemden farklı bir ip arayüzü ile kablolu olarak hem modemin ip havuzuna girmesin hem de internete bağlanabilsin.

Yani daha derin anlatmak gerekirse

Modemin İpsi : 192.168.1.1

Benim bu cihaza verdiğim ip: 10.10.10.10

Bu cihaz kablosuz olarak modeme bağlanacak ve modemden aldığı interneti dhcp ile ayarladığım 10.10.10.20 - 10.10.10.50 arasında dağıtacak şeklinde. Bu söylediğim bu cihazla mümkünmüdür yoksa bu istediğimi yapabileceğim bir cihaz varmıdır?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 31/10/2017 23:48

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba ,

bu istediğiniz bu cihazla mümkün değil ama vlan destekli bir AP ile ,bu istediğinizi yapabilirsiniz.

AP başka bir modeme mesh ile bağlanıp farklı ip dağıtamaz ama trunk modda gelen bir kabloya ihtiyacınız var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2017 00:51

(@muhammedyucal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam bildiğiniz ve önerebileceğiniz bir ürün varmıdır? varsa belirtirseniz sevinirim.

tekrar edeyim. modemin kablosuzuna AP ile bağlanıp 2 adet bilgisayarı bu AP ye kablo ile bağlayıp bambaşka bir ip arayüzü gireceğim. Hem internetim olacak hemde ana modemden bilgisayarları ayırmış olacağım.

Merhaba ,

bu istediğiniz bu cihazla mümkün değil ama vlan destekli bir AP ile ,bu istediğinizi yapabilirsiniz.

AP başka bir modeme mesh ile bağlanıp farklı ip dağıtamaz ama trunk modda gelen bir kabloya ihtiyacınız var.

Gönderildi : 01/11/2017 01:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Elimizde belirttiğim cihaz var. İstediğim şey bu cihaz kablosuz olarak bir modemden farklı bir ip arayüzü ile kablolu olarak hem modemin ip havuzuna girmesin hem de internete bağlanabilsin.

Bu cihaz kablosuz olarak modeme bağlanacak ve modemden aldığı interneti dhcp ile ayarladığım 10.10.10.20 - 10.10.10.50 arasında dağıtacak şeklinde. Bu söylediğim bu cihazla mümkünmüdür yoksa bu istediğimi yapabileceğim bir cihaz varmıdır?

Merhaba,

İstediğiniz şeyi DrayTek AP ile yapabilirsiniz. Universal Repeater modunda modeminize client olarak bağlanıp olduğu yerde kablolu yada kablosuz yeni bir ağ oluşturabilir ve istediğiniz blok üzerinden dağıtım yapabilirsiniz.

Fakat neden bunu yapmak istiyorsunuz ?

Gönderildi : 01/11/2017 17:08

(@muhammedyucal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mobil sistem olarak kullandığımız bir arabamız var. Fakat içerideki bilgisayar sistemi ve buna bağlı sistemler belirli bir ip yapılandırmasına ayarlı. Tam içeriğini işimin gerektirdiği gizlilik nedeniyle belirtemeyeceğim. Bu nedenle merak etmiştim. Cevabınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Merhaba,

İstediğiniz şeyi DrayTek AP ile yapabilirsiniz. Universal Repeater modunda modeminize client olarak bağlanıp olduğu yerde kablolu yada kablosuz yeni bir ağ oluşturabilir ve istediğiniz blok üzerinden dağıtım yapabilirsiniz.

Fakat neden bunu yapmak istiyorsunuz ?

Gönderildi : 07/11/2017 23:15

Paylaş: