Forum

Outlook 2007 mail g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 mail gönderme problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
708 Görüntüleme
(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Home ofis olarak çalışan bir arkadaş Superonline internetini kullanırken mail alıp göndermede sıkıntı yaşıyor. Outlook'unu açtığında mailler gelmiyor ya da mail göndermek istediğinde giden kutusunda uzun süre bekliyor. Sonra belirli bir süre sonra maillerin hepsi geliyor ve giden kutusundanki bütün mailler gönderiliyor. Cep telefonundan mail göndermeyi denediğinde sorunsuz çalışıyor. Sorunun nedeni modem midir yoksa Superonline mıdır? Sorunun nedenini tam olarak bulmak için ne gibi çalışma yapabiliriz?

Yapılan işlemler ve kullandığı programlar;

-Modem resetlendi. 

-Ip blogu 192.168.2.1 den 10.0.0.2'ye çekildi. Bir ka saat mailler düzgün çalıştı ve sonrasında yine aynı problem devam etti.

-Office 365 mail sitemi ve Outlook 2007 Sp3, Windows 10 SL.

Teşekkürler,

Saygılarımla,

Gönderildi : 30/10/2017 17:45

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Tayfun Bey,

Outlook bağlantısında problem olup olmadığını aşağıdaki linkte bulunan diagnostic tool ile görebilirsiniz. Çıkan sonuca göre ilgili birimlere case açabilirsiniz.

https://diagnostics.outlook.com/#/

Bilginize.

Gönderildi : 31/10/2017 00:26

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bilgisayarda DNS ayarlarını kontrol edebilirmsiniz elle verilmişse otomatiğe çekin yada 8.8.8.8 - 8.8.4.4 deneyebilirsiniz ayrıca outlook profili tekrardan kuramayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 31/10/2017 11:56

(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Outlook profilini kaldırıp yeniden kurmuştum. Sorun devam etmişti. Microsoft'tan destek aldım. Kullanıcının bilgisayarına bağlanıp kontrol etmiş. Outlook ya da bilgisayar ile alakalı bir sorun yokmuş. Ben de modem değiştirmesini söyledim. Modem değiştirdikten sonra sorunun şuanlık düzeldiğini söylediler. Cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 01/11/2017 14:36

Paylaş: