Forum

SCCM 2016 ile Win10...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2016 ile Win10 Ent deployment

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

SCCM 2016 kurdum, sanal makineye OS deploy ettim, paketin icine 15 tane kadar application koydum ve bunlar OS deployment ile birlikte sanal pcye kuruldu, domaine almada sorun yok, her sey harika calisiyor ancak benim bunu Asus t100 tablet pc'ye uygulamam lazim. Ethernet karti yok ve USB dongle kullaniyorum. 2 farkli model asus tablet var ve birisi x86 diger x64 islemciye sahip.

x86 islemciye sahip modele osd'yi zorlada olsa dagittim, duzgun calisiyor ancak x64 islemciye sahip olan tablete dagitmada sorun yasiyorum. Kurulumun bir yerinde baglanti vs kopuyor olmali ki kurulum bittikten sonra makineye logon olamiyorum ve de makine domaine dahil olmamis oluyor. Login olamiyorum ckunku local administrator hesabi disable geliyor, domainde olmadigi icin de domain hesabiyla acmiyorum. OSD sirasinda local bir hesap olusturayim dedim o da olmadi, SCCM client agent da yuklenmiyor bu network kesintisinden dolayi. Sorun driver gibi gorunuyor ancak x86da calisiyor ve x64 boot image icine x64 driverini koydum. Birbirininn tamamen ayni 2 tane TS olusturdum birisi x86 diger x64 icin ama sonuc 0.

Realtek usb dongle kullandim ama onunla hic bir sekilde sonuc alamadim, asus orijinal kullandim ve ancak onunla OS dagitabildim x86 makineye. Fakat, bu meret de cok pahali. 120 tablet var ve en az 10 tane almam lazim ki bu da 400 pounda yakin para tutuyor ve bu rakam ingilizler icin korkunc buyuk. Realtek ise calismiyor. 

Loglara baktim isime yarayacak bir sey bulamadim. Gormek istediginiz bir log varsa gondereyim

Tavsiyeleriniz varsa cok memnun olurum

Tesekkurler

EG

Gönderildi : 05/10/2017 16:38

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hallettim.

Baska bir driver indirdim yetmedi, ilave olarak TS icerisine yeni bir domain join kurali ekledim halloldu.

Ihtiyaci olan olursa diye burada dursun.

Gönderildi : 18/10/2017 18:11

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Erkan bey,

Bilgilendirme için çok teşekkürler bilgi için.

SCCM işte zaman nasıl davranacağı pek kestirilemiyor.Mantık çerçevesinde bir yorum yapmak pek mümkünde olmuyor bazen.

Bizde dün aynı tip iki PC'den birisine sorunsuz x32 x64 Win7 OS'ları yüklerken birisine x32 leri yüklemiyordu, 4-5 saat uğraştıktan sonra x32 OS yükleyemediğimiz pc'nin disk kablosunun sata3 te olduğunu gördük, bir arkdaşımız bunu sata1 takarsa olur daha önce windows yüklerken sorun yaşamıştım dedi. Sata1 'e alıp kabloyu denedik x32 x64 sorunsuz onada yükleniyor şimdi. 🙁

Şimdi bunun sebebi ne diye düşünsen aylarca mantıklı bir cevap bulmak zor gibi geliyor bana.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/10/2017 22:07

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Rica ederim...

Burada herkes bilgisi dahilinde birbirine yardimci oluyor. Sadece sorularin degil cozumlerin de paylasim yeri olmasi gerektigini dusundugum icin de buldugum cozumu yazmak istedim. Cunku sorusunu sorup cevaplari aldiktan sonra ortadan kaybolan kullanicilara deli oluyorum. Bi dunya insan sana yardim icin bir seyler yazmis, oneride, tavsiyelerde bulunmus ama zahmet edip 2 kelime yazmamissin sonuc hakkinda. Belli ki cozulmus sorunun ama nasil?

Ayrica evet soylediginizde cok haklisiniz. Ayni paket icindeki driverlardan 32 bit olani calisiyor ama 64 bit olani calismiyor ve bunun mantikli bir izahi yok. daha once standart, 200 dan fazla PC'ye 1 gunde OS dagitip 20den fazla uygulama kurabilmisken simdi sadece 1 tablete OS dagitmak 1 ayimi aldi full zamanli olmasa da.

SCCM:)

Tesekkurler

Gönderildi : 19/10/2017 15:50

Paylaş: