Forum

Hostta PHP neden &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hostta PHP neden çalışmaz ??

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,502 Görüntüleme
(@egemenkoksal)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kiralık sunucu kullanıyoruz. Kiralık sunucumuzu değiştirdik ve yeni bir sunucuya geçtik. Websitelerini vs herşeyi taşıdık.

Fakat Her nedense webdosyaları php olan siteler çalışmadı. (html sitelerde sorun yok)

Eski sunucu: CentOS 6,7 - Plesk v12.0.18 build1200140606.15 os_Centos 6

Yeni sunucu: CentOS 7 - Plesk Onyx v17.0.17_build1700161028.14 os_Centos 7

Eski sunucudaki PHP versiyonu 5.3.3 Yeni sunucuda ise minimum seçebileceğim versiyon 5.4.16 (Kaldı ki tüm diğer yüksek versiyonları da denedim)

Siteye erişmek istediğimde sayfa bulunamadı "http 500 error" alıyorum. php değil de html bir index atınca sıkıntısız açılıyor.

Plesk üzerindeki (php versiyon dışında) tüm diğer seçenekleri eski server ile aynı yaptım. Değişen olmadı.

İnternette yaptığım araştırmada php dosyalarının izinlerinin 644 ve php içeren klasörlerin de 755 olması gerektiğini okudum. Zaten hepsi öyle. Başka da çözüm bulamadım.

Neden olabilir.? 🙁

Gönderildi : 15/08/2017 19:38

(@egemenkoksal)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunun kaynağını kendim buldum arkadaşlar.

(Geri bildirimim Belki birinin işine yarar)

Eski serverdaki php kodları yazılalı yaklaşık bir 10 sene olmuştu. Yeni ve son versiyon Plesk Centos'ta bu kodların bir kısmının değişip değişmediği aklıma geldi. Örneğin bir ; (noktalı virgül) veya nebileyim eski versiyonda çift tırnak " içerisine bir değişken yazılıyorken yeni versiyon php kodlarında tek tırnak ' kullanılabilir belki diyerek bir araştırma yaptım. Aşağıdaki kaynak adresini verdiğim sitede bir bilgi buldum.

Bildiğiniz gibi php sayfa <?php ile başlar. Fakat kodların içerisinde her bir atamada ve her defasında <?php yazmak yerine <? yazıp geçebiliyorduk.

Malesef yeni versiyonda hepsini <?php yazmak gerekiyor.

Yaklaşık 22 php dosyamın içeriğindeki tüm <? girdilerini <?php yapınca düzeldi ve site açıldı.

Baya uzun sürdü Umarım aynı sorunu yaşayanlara yardımım olmuştur.

Çözümü bulduğum Kaynak site:  https://stackoverflow.com/questions/11482527/parse-error-syntax-error-unexpected-end-of-file-in-my-php-code

Gönderildi : 15/08/2017 22:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

geri bildirim ve paylaşım için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2017 03:25

Paylaş: