ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol
 
Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Microsoft Imagine Premium Üyelik

Son Mesajınız 08-15-2017, 14:54 Ozan GUNDUZ tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
 •  08-12-2017, 14:54 517563

  Microsoft Imagine Premium Üyelik

  Merhaba,

  Okullar için araştırdığıma göre Microsoft Imagine Premium bir üyelik sistemi var siteden online şekilde bu üyelik etkinliştirilebiliyor anladığım kadarıyla.

  Yıllık 500$ lık bir ücreti de var. Bu üyelik başlatıldığında internetten ödeme yapıldığında okullarda kullanılan bilgisayarlar için ekstra bir ödeme yapmak gerekecek mi yani ekstra CAL lisanslar alınacak mı? Bu üyelik ile aynı zamanda öğrencilerin de faydalanabileceği yazıyor.

  Bilgilerinizi paylaşmanız dileğiyle

   

 •  08-14-2017, 17:20 517638 Cevap 517563

  Cevap : Microsoft Imagine Premium Üyelik

  Merhaba,

  Sorduğum soruya istinaden microsoft ile yaptığım yazışma doğrultusunda belki benden başka bu konu hakkında bilgi almak isteyen olur diye buradan bir açıklama yapmak istedim.

  Microsoft Imagine eski adıyla DreamSpark okullar veya akademik kurumlar için. Fakat Microsoft Imagine Premium veya Standart aboneliğni kullanabilmeniz için kurumun aktif bir Volume Licencing e ihtiyacı var bunlar OVS, Open, Select veya Select Plus olabilir. Bu belirttiklerim lisanslama türleri. Bunların dışında Microsoft Imagine Academy üyesi bir fakülte veya okul iseniz de bu Standart veya Premium üyelikten faydalanabiliyorsunuz. 

  Kısacası kurumda kullanılan bilgisayarların legal olarak yukarda belirttiğim lisans tiplerinden birine sahip olması gerekiyor.

  Sonuca gelecek olursak kurumda herhangi bir lisansa sahip değilseniz yılda 100$(Standart için) veya 500$(Premium için) verip de kurumdaki bilgisayarlarınızı lisanlamış olmuyorsunuz.

   

 •  08-15-2017, 11:21 517687 Cevap 517638

  Cevap : Microsoft Imagine Premium Üyelik

  Bilgilendirme için teşekürler.
            

  1w

  1y
  logo  
 •  08-15-2017, 14:54 517712 Cevap 517563

  Cevap : Microsoft Imagine Premium Üyelik

  Merhaba;

   

  Microsoft Imagine Standard ve Microsoft Imagine Premium üyelikleri, uygun olan eğitim kurumlarının çevrimiçi olarak satın alabildiği üyeliklerdir. Üyeliklerle ilgili detaylı bilgiye https://imagine.microsoft.com/en-us/institutions/enroll adresinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Microsoft ile toplu lisans anlaşması olan (Kampüs Anlaşması ve OVS-ES Anlaşması) eğitim kurumları, bu üyeliklerden ücretsiz faydalanabilirler.

  Bu iki üyelikten elde edilen lisanslar ve diğer faydalar sadece eğitim amaçlı olarak kullanılabilir. Örneğin, sadece ders esnasında kullanılan bilgisayar laboratuvarlarındaki PC'ler üzerinde bu üyeliklerden gelen lisanslar kullanılabilir. Tersi bir örnek olarak ise idari personele veya akademik personelin genel kullamına tahsis edilmiş PC'ler üzerinde bu üyeliklerden gelen lisanslar kullanılamaz. Dolayısıyla bir eğitim kurumundaki PC'lerin tamamını Microsoft Imagine üyelikleri ile lisanslayabilmek mümkün değildir.

   

  Öğrenciler ise, mensubu oldukları eğitim kurumlarının Microsoft Imagine üyelikleri varsa bunlardan faydalanabilirler. Ayrıca şahsi başvuru yaparak Microsoft Imagine Standard'a üye olabilirler: https://imagine.microsoft.com/en-us/account 

  ilginiz için teşekkürler.

  Ozan Gündüz

  Eğitim Çözümleri Uzmanı - Microsoft


  Ozan Gunduz
  BOUN EE
  Microsoft TR EPG Intern
RSS haberlerini XML olarak görüntüle