Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft dynamics nav 2013 ocsetup hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
938 Görüntüleme
(@MehmetTanriverdi)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, konuyu nereye açacağımı bilmediğim için buraya açtım. Ben microsft dynamics nav 2013 programını kurmaya çalışıyorum ama setup'u çalıştırdığımda ocsetup diye dialog penceresi açılıyor ve bir dosya seçmemi istiyor. Bir haftaya yakındır bu hatayla uğraşıyorum ama bir türlü çözümü bulamadım. Bu hatayı nasıl çözebilirim yardım edebilir misiniz.

Gönderildi : 11/08/2017 18:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sizdeki durum tam olarak buradaki ile aynı

https://community.dynamics.com/nav/f/34/t/222552

sanırım nav zaten yüklü o bilgisayarda, ondan sizden eski sürüm yükleme dosyası istiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2017 22:28

(@KadirCAKIR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Merhaba Mehmet bey. Ekran görüntüsünü paylaşma ihtimaliniz var mı?

Gönderildi : 12/08/2017 21:42

(@MehmetTanriverdi)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mehmet bey. Ekran görüntüsünü paylaşma ihtimaliniz var mı?

ocsetup hatası .net frameworku başlatmadığım içinmiş. Ama bu sefer yeni bir hata almaya başladım. Ben dynamics nav 2013'ü servera kurdum. Ayrıca şirketin diğer bilgisayarlarınada kurdum fakat diger bilgisayarlarda kurduğun dynamics nav programı sunucuda kurulu olan programla bağlantı kuramıyor. Ekran görüntüsünü yarın sizinle paylaşırım kadir bey. Yardımcı olabilirseniz size çok minnettar kalırım

Gönderildi : 16/08/2017 23:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Mehmet bey sanki bu iş için bir danışman ile ilerlerseniz daha hızlı gider, bu konuda çok temel seviyede görünüyorsunuz, ama dynamics ürünü bu şekilde ilerleyecek bir ürün değil, günün sonunda kritik ürünlerden biri olduğu için kurulumda bu kadar sorun yaşıyorsanız kullanım da çok zorlanırsınız.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/08/2017 00:08

(@MehmetTanriverdi)
Active Member
Konu başlatıcı

Mehmet bey sanki bu iş için bir danışman ile ilerlerseniz daha hızlı gider, bu konuda çok temel seviyede görünüyorsunuz, ama dynamics ürünü bu şekilde ilerleyecek bir ürün değil, günün sonunda kritik ürünlerden biri olduğu için kurulumda bu kadar sorun yaşıyorsanız kullanım da çok zorlanırsınız.

Hakan Bey, öneriniz için teşekkür ediyorum. Sayenizde bir danışmanlık şirketiyle anlaştık. Programın kurulumu ve kullanımı hakkında eğitim almamızı tavsiye ettiler. En kısa sürede eğitimlere başlıyoruz. Öneriniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/08/2017 14:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Çok güzel bir haber, bu sayede bu konuyu çok hızlı öğrenip diğer teknolojilere zaman ayırabilirsiniz.

Başarılar.

Gönderildi : 20/08/2017 13:40

Paylaş: