Forum

c sürüc&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

c sürücüsü gözükmüyor

15 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
5,510 Görüntüleme
(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba 

Müşterimin bilgisayarı sabah açıldığında siyah ekranda kalıyordu.Windows u görmüyordu bende kendi bilgisayarımda açmayı denedim d ve e sürücüsünü görüyor c yi görmüyor.

Bende restorer ultimate ve easeus ile taradım dosyaları buluyor fakat bozuk hatası veriyor başka bir uygulama yada komut dosyası ile bir şey yapabilirmiyim?

Fotoğrafda atıyorum 

[url= https://i.hizliresim.com/WQaRd2.jp g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/WQaRd2.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 29/07/2017 16:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun,

Son durum nedir, sorun devam ediyor mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2017 15:48

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam 

evet devam ediyor.

Gönderildi : 30/07/2017 16:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

İçerik önemliyse işi profesyoneline vermekte yarar var. Bence iyi bir data kurtarma firması ile görüşmenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/07/2017 21:47

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Yaptığınız testlerden de bahsederseniz, alternatif çözümler tavsiye edebiliriz. Bad sector mevcut mu diskte

Saygılarımla, 

Gönderildi : 30/07/2017 23:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

öncelikle recovery/lost partition seçeğini üzerinden ilerleyebilirsiniz, referans adresler fikir verecektir.

https://www.easeus.com/resource/partition-recovery.htm

https://www.partition-magic-server.com/acronis/recover-partition.html

sorun çözülmediği takdirde, referans adımlarımı uygulayın.

https://www.stellarinfo.com/blog/repair-corrupt-partition-table-in-windows/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/07/2017 01:30

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza hocam

içerik önemli ama profesyonel yardım almadan önce yapabileceklerimi yapmak istiyorum olmadı en kötü data kurtarma firmalarıyla görüşeceğim.

Gönderildi : 31/07/2017 13:29

(@www-rizasahan-com)
_

Tabiki denemek kurtarmak en iyisi ben bunu şu nedenle söyledim;

Disk üzerinde ne kadar çok işlem yapar ve sonuç alamazsanız data kurtarımı zorlaşıyor. Normalde fiizksel olarak kırık dökük olmayan her diskten veri kurtaran firmalar var ama yıpranma ve yapılan işleme göre fiyat politikaları farklı oluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/07/2017 13:45

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evet onu duydum işi dahada zorlaştırıyormuş ben bu işlemleri yapmadan önce müşteriden onay aldım 🙂

Bilgilendirme için teşekkürler

Gönderildi : 31/07/2017 13:53

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Turan Hocam 

ilk 2 seçeneği denedim son linkde gönderdiğinizi deneyip dönüş yapacağım.

Gönderildi : 31/07/2017 13:54

(@www-rizasahan-com)
_

Bu gibi işlemlerde bir çok yazılım yalan bir halta yaramıyor.

https://www.krollontrack.com/  bu firma bu işlerin babası ancak yazılımları pahalı artık bir hal yol eylersiniz 🙂

Gönderildi : 31/07/2017 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

https://www.krollontrack.com/  bu firma bu işlerin babası ancak yazılımları pahalı artık bir hal yol eylersiniz 🙂

Diski yurt dışına mı gönderiyorsun?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 31/07/2017 14:25

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bende restorer ultimate kullanıyordum çok başarılı bir program ama onda bile yemedi.o yüzden hemen size sordum 🙂

Gönderildi : 31/07/2017 14:47

(@www-rizasahan-com)
_

Diski yurt dışına mı gönderiyorsun?

Hayır hocam ontrack firmasının ürünleri var.

Disk, Parititon, Ecxhange v.s. çok sayıda.

Çok başarılı ancak biraz pahalı ürünler.

Gönderildi : 31/07/2017 14:59

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Merhaba hocam , bir keresinde 32GB Sd Card ımı windows hiç görmüyordu , symbian telefona(c6-01) takınca telefon görüyor fakat şifre soruyordu , android(gmd discovery) ise bozuk format diyip biçimlemeye çalışıp biçimlendiremiyordu, Canon dslr makina da hiç görmüyordu. Live linux ile kart içine girebilmiştim. Ozamanlar (2 yıl oldu) bazı komutlar da girmiştim fakat şuanda kaynağı bulamıyorum. Hdd e linux üzerinde bakın bir ihtimal açar.

Geçmiş olsun.

Veri kurtarma işi için pits türkiye sayfasını takip ediyorum güzel işler çıkıyor paylaşımlarından gördüğüm kadarı ile. Aklınızda bulunsun.

Gönderildi : 31/07/2017 16:34

Paylaş: