Forum

Registry Import Fai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Registry Import Failed on Orchestrator

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,128 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Terminal sunucularım için bir otomasyon calısması yapmak istiyorum. Çalışma sırasında ilk olarak Terminal Server'a logon olan kullanıcıların profillerini powershell kulanarak siliyorum ve daha sonra registry içerisinde bulunan kaydı da siliyorum.(Bu işlem içerisinde bazı kullanıcıları exclude ediyorum.)

reg delete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList" /f

Elimde sunucuya import etmem gereken temiz bir registry ayarı da mevcut durumda bunu import etmek istiyorum. Birçok method denedim bunlardan biri ise psexec kullanmaktı.

C:\PSTools\PsExec.exe \\Destination_Server cmd /c reg import C:\Orchestrator\CleanRegistry.reg

İşlemi gerçekleştirdiğimde ise 

Connecting with OpExec service on ...

Starting cmd.exe on ...

Executing cmd.exe on ...

cmd.exe started on  with process ID 33008.

Waiting for completion...

Process completed.

PsExec v2.2 - Execute processes remotely

Copyright (C) 2001-2016 Mark Russinovich

Sysinternals - http://www.sysinternals.com&source=gmail&ust=1500827599356000&usg=AFQjCNFkccVFK_675QtpSgYlykRROa6tv Q" data-saferedirectreason="2">www.sysinternals.com

The handle is invalid.

Connecting to ..

Starting PSEXESVC service on ...

Connecting with PsExec service on ...

Starting cmd on ...

Error communicating with PsExec service on :

Obtaining the remote execution status...

Disconnecting from ...

Disconnected

Return value: 6; Log status: 16 (Process exited on with return code 6.) ****ORCHESTRATOR ERROR CODE

Bu işlemi registry ayarını sildiğim sunucu üzerinde gerçekleştirdiğimde sürekli aynı hatayı alıyorum System Account parametresını kullanarak da işlemi denedim.

Hedef sunucu üzerinde psexesvc servisinin kurulduğunu ve çalışır durumda olduğunu görüyorum. Fakat işlemi yapamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekürler.

Gönderildi : 22/07/2017 22:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Muhtemel kullanıcı kayıt defteri bölümlerine erişemediğiniz için yetki sorunu ki bu da normal, amacınız tam olarak nedir? Yani neden diğer logon olan kullanıcıların kayıt defterine erişmek istiyorsunuz? Bu pek normal bir istek değil. Ondan zaten izninizin olmaması da normal.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2017 15:56

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Muhtemel kullanıcı kayıt defteri bölümlerine erişemediğiniz için yetki sorunu ki bu da normal, amacınız tam olarak nedir? Yani neden diğer logon olan kullanıcıların kayıt defterine erişmek istiyorsunuz? Bu pek normal bir istek değil. Ondan zaten izninizin olmaması da normal.

Merhaba,

RDS sunucularım üzerinde logon olan kullanıcılarımın profilleri diski doldurduğundan dolayı silmek istiyorum. C:\Users altında bulunan klasörleri silsem de registry içerisinde kayıtlar duruyor. İlgili ayarı sildiğimde temiz olan registry ayarını import edemiyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/07/2017 17:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bunun için doğru yol bu değil ama, rds user profile disk deneyin, eğer 2008 ise bunu desteklemiyor, bu durumda RDS profile özelliğini kullanın, yani normal profilleri başka, RDS server a bağlandıklarındaki profilleri başka oluyor.

Özetle bu işin doğrusu bu, 65 TS olan bir yapıda biz bu şekilde yönetiyorduk 2700 kullanıcıyı

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/07/2017 11:54

(@OrhanTaskin)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Kullanici profilini temizlemenin en basit yolu delprof2 kullanmaktir. Bu hem registry icerisindeki kayitlari temizliyor hemde C:\Users altindaki klasorleri.

https://helgeklein.com/free-tools/delprof2-user-profile-deletion-tool/

Gönderildi : 26/07/2017 07:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kullanici profilini temizlemenin en basit yolu delprof2 kullanmaktir. Bu hem registry icerisindeki kayitlari temizliyor hemde C:\Users altindaki klasorleri.

Adam yapmış 🙂

Gönderildi : 27/07/2017 23:23

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Adam yapmış 🙂

Merhaba,

Tool ve cevaplar için çok teşekkür ederim. Sorunumu powershell kullanarak çözdüm fakat delprof2 ile tanısmama da vesile oldu.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2017 11:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Adam yapmış 🙂

Merhaba,

Tool ve cevaplar için çok teşekkür ederim. Sorunumu powershell kullanarak çözdüm fakat delprof2 ile tanısmama da vesile oldu.

Teşekkürler.

Senin gibi çözüm üretmek isteyenler için PS' i paylaşırsan yararlı olur.

Gönderildi : 30/07/2017 15:31

Paylaş: