Forum

Windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2012 remote desktop bağlantısını domain userlara kısıtlabiliyor muyuz?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
779 Görüntüleme
(@Abdullahakca)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir sunucuya erişmesi için active directory ortamında bir user açtım bu kullanıcı örnek 192.168.x.100 sunucusuna remote desktop yapacak.Fakat bu kullanıcının Diğer sunuculara rdp yapamamasını nasıl sağlarım.Lokal user vererek yapabiliyorum evet ama domaine katıp grup policy üzerinden yapabilme gibi bir erişim kısıtlaması varmıdır?Yardımlarınızı rica ederim

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/07/2017 18:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Active Directory uzerınde rdpizin diye bir  grup  olusturun A userını  bu  gruba  uye  yapın ve 192.168.x.100  sunucsunda rdp ayarlarında rdpizin grubuna izin verin boylelikle A kullanıcısı  sadece  bu  sunucuya  rdp erişimi  yapabilir. Aslında  grup olusturmanıza da  gerek yok 192.168.x.100 sunucusunun Rdp  ayarlarında direk A  kullanıcısına Rdp  yapma  izni de  verebilirsiniz.

Merhaba Arkadaşlar,

Bir sunucuya erişmesi için active directory ortamında bir user açtım bu kullanıcı örnek 192.168.x.100 sunucusuna remote desktop yapacak.Fakat bu kullanıcının Diğer sunuculara rdp yapamamasını nasıl sağlarım.Lokal user vererek yapabiliyorum evet ama domaine katıp grup policy üzerinden yapabilme gibi bir erişim kısıtlaması varmıdır?Yardımlarınızı rica ederim

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/07/2017 19:00

(@Abdullahakca)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok Teşekkürler Cenk Bey cevabınız için.Sorunu şöyle çözdük  alternatif olarak o kullanıcıya log on to  bölümünde gireceği serverların adını yazdım ve o serverlarda da o kullanıcıyı lokal admin olarak ekledim.Şuan işimi görüyor teşekkürler tekrardan.

İyi günler

Gönderildi : 21/07/2017 21:35

Paylaş: