Forum

Bazı Adreslerden Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazı Adreslerden Mail Alamama Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
10.9 K Görüntüleme
(@OguzUNAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir müşterimizden bazı kişilerden mail gelmemesi ile ilgili sorun yaşıyorum. Kendilerine mail gitmediği için herhangi bir ileti de gelmiyormuş. Biz domain ve hosting i kendi bünyemizden sağlıyoruz. Karşı taraf ise dışarıdan mail hizmeti kullanıyor. Dolayısı ile ben durumun bizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak istiyorum. Hmail programı kullanıyorum. Log larından gördüğüm kadarıyla karşı taraftan gelmeyen mail bir yere kadar iletişim kuruyor yani (ip adresleri göndericinin ismi vb. belli). Ancak mail olarak kaydedilip inbox a teslim edilmiyor.

Sorunumu daha iyi anlatmak için gelen mail ile gelmeyen mailin loglarını resim çektim. Yardımcı olmanız dileğiyle...

Bu Gelen Mail e Ait Günlük Kaydı

Gelen Mail

Buda Gelmeyen Mail e Ait Günlük Kaydı

Gelmeyen Mail

Gönderildi : 17/07/2017 20:01

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Mailler spam kutularına düşüp düşmediğini kontrol ettiniz mi?. Mail sunucunuz nedir? Spam ayarlarınızı kontrol ediniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 17/07/2017 21:32

(@OguzUNAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucu şirket içinde. Hmail programını kullanıyorum. Spam a da düşmüyor. Hiçbir şekilde mail teslimi olmuyor. Zaten log ları incelersek .eml dosyası alınmıyor. Gelen mail hmail programına düştüğü zaman bu şekilde kabul ediliyor. Yani clint lara bakmaya gerek yok çünkü server a hiç ulaşmıyor.

Gönderildi : 18/07/2017 13:29

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

eklediğiniz log çıktılarında görüldüğü üzere, helo check tarafında filtreleme mevcut.

kısa sürede test etmek için, anti spam/spam test tabı altında, helo check ile ilgili satırı pasif hale getirip, tekrar deneyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/07/2017 04:11

(@OguzUNAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorun çözüldü. Cevap yazan arkadaşlara ilgilendikleri için teşekkür ederim. Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak arkadaşlara çözüm olması amacıyla yazıyorum. Çözüm şu windows server da denetim masasında bölge ve dil menüsünden "unicode olmayan programlar için kullanılacak dil" bölümünde dil ingilizce olarak seçilmeli. Sorun program kodlarındaki karakter anlaşmazlığıymış. Gelen mail ufak parçalar halinde gelip daha sonra alıcı server tarafında birleştiriliyor ve kullanıcının outlook veya thunderbird gibi programlara iletiyor. Sorun o gelen parçaların bazılarının karakter uyuşmazlığı sebebi ile bozuk algılanmasıymış. Kullandığım program hMailserver dır. Herkese iyi çalışmalar...

Gönderildi : 24/07/2017 20:40

Paylaş: