Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Yönlendirme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
711 Görüntüleme
(@yunusemrecolak)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşar bi sorum oluçaktı.

Evimde bi server var ve ben onu dişarıya açtım bi tane de guzel hosting den domain aldım. ama gel görki ben o domain evimdeki sever yönlendiremiyorum ama ıp le bağlana biliyorum ns ayarlarını yapamıyorum herhalde ,anlamadım hosting firmasıda bu konuda yardım etmiyor elim kolum bağlı kaldı.yardımcı olursanız çok sevinirim.

isteyen server bilgilerini verebilirim.

çözüm park teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2017 18:45

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

name server adresini hizmet aldığınız hosting firmasına ait olan name server olarak güncelleyin. Daha sonra DNS yönetimi yapabileceğiniz bir panel olmalı. o panel üzerinden host(a) kayıtlarını güncelleyerek domain adresiniz için sizin sunucu ip adresini yazın.

Sunucunuzda IIS üzerinden site bindings seçeneklerine girerek domain adresinizi tanımlayın. 

Aşağıdaki resmi hizmet aldığım firmanın yönetim panelimden aldım. istediğiniz domain yada subdomain için farklı sunucular tanımlayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 09/07/2017 22:04

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

İp adresi ile erişim sağlayabilirsiniz. Güzelhostingden name server oluşturup bu name serveri sunucunuza tanımlamanız gerekiyor.

https://www.zulfumehmet.com/windows-sunucuda-iis8-dns-sunucu-kurulumu-ve-web-yayini/  bu makale size yardımcı olacaktır.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 10/07/2017 01:01

Paylaş: