Forum

Server 2012 R2 Foun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2 Foundation Password resetleme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,319 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Şirketimizde bir tane HP ML310e Gen8 Server var üzerinde 2012r2 Foundation AD role kurulu. parolasını unuttuk ve resetlemek için

linkteki yöntemi kullamak istiyorum ancak command promt'a düştüğümde diskleri göremiyorum sanırım raid kartını tanımıyor. değişik programlar denedim ancak şifreyi çözemedim. Sanırım raid kartının sürücülerini server 2012 cd'si içine entegre etmek gerekiyor ama nlite kullanarak yapamadım. takıldım kaldım bi yardımcı olursanız sevinirim.

https://4sysops.com/archives/forgot-the-domain-admin-password/

Gönderildi : 28/06/2017 16:35

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba, 

Disklere ulaşmanız gerekiyor bir şekilde. C:\Windows\System32 içerisinde utilman.exe dosyasının ismini utilmaneski.exe olarak değiştirmeniz ve cmd.exe dosyasını utilman.exe olarak değiştirmeniz gerekiyor. Bu durumda ana ekrandaki erişim kolaylığı butonuna bastığınızda açılması gereken utilman.exe yerine cmd.exe açılıp command prompt'a düşeceksiniz.

Net User administrator 12345 komutunu çalıştırdığınızda şifreyi 12345 olarak değiştirmiş olacaksınız.

windows yada linux live cdler yada hiren boot cd kullanarakta, bu işlemi yapabilirsiniz. 

windows10 için bir video hazırlamıştım. tüm işletim sistemlerinde aynı mantık geçerlidir.

Gönderildi : 29/06/2017 01:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

os dvd içeriğine raid driver eklemenize gerek yok.

sam ekranında, load driver ile ilgili raid driver göstermelisiniz.

referans adreste kullanılan yöntemi uygulamanız yeterli.

https://www.top-password.com/blog/reset-lost-admin-password-on-dell-poweredge-with-raid/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2017 02:26

(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Turan hocam selamlar,

aynen dediğiniz gibi yapınca diskleri görüp utilman.exe cmd.exe dosyalarını change ettim password'ü resetledim teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/06/2017 13:04

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

rica ederim, hayırlı olsun.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2017 03:37

Paylaş: