Forum

Server 2012 r2 saat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 r2 saat sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,569 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Her gün belli saatte server 2012 r2 olan sunucumun saati 2 saat ileri gidiyor manuel düzeltiyorum yine yapıyor.

VMware   sanal üzerinde kurulu ve iki sunucum daha var onlarda herhangi bir değişme olmuyor dc'  saat doğru

arkadaşlar ne yapabilirim 

Gönderildi : 20/06/2017 20:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Sunucu güncellemeleri tam mı?

Özellikle +3 İstanbul güncellemesini almış durumda mı?

Vmware ile saat senkronizasyonu açık mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/06/2017 12:26

(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vmware ile saat senkronizasyonu  düşünmemiştim diğer sunucularda sorun yok diye ama baktığımda ekteki gibi gördüm manuel değiştirdim ama

işaretlencek yer varmı bilmiyorum

NTP client stopped yazıyor enable yapmam lazım

Gönderildi : 21/06/2017 17:16

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Hocam bende de aynı sorun var fiziksel sunucu üzerinde saat ayarları istanbul olarak ayarlı ama 3 saat geri gözükmektedir. Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 22/06/2017 18:24

(@EmreOzanMemis)
Gönderiler: 4
New Member

Niyazi bey ve Yasin bey merhaba, VMware üzerinde sanal windows işletim sistemli makinalarınızda sorun yaşıyorsanız iki detaya dikkat etmenizi öneririm.

1.si VMware host üzerinde configuration sekmesine tıklayınız. software bölümü altında time configuration göreceksiniz. Tıklayıp giriş yapınız. Time configuration penceresinde sağ üst tarafta properties linkini göreceksiniz. tıklayınız. açılan pencerede NTP configuration bölümü altıdna options tıklayınız. General sekmesinde startup policy altında start automatically sçeneği seçili olması gerekiyor. NTP settings sekmesine tıklayınız. add butonuna basarak "tr.pool.ntp.org" yazıp ekleyiniz. altta bulunan restart NTP service to apply changes check box işaretleyip ok butonuna basınız. daha sonra NTP deamon options penceresinde de ok butonuna basınız. tekrar ok butonuna basınız. Artık Saatiniz global olarak senkronize olacaktır.

2. si windows işlerim sistemlerinde geçtiğimiz yıl yayınlanan daylight saving time güncelleme paketini yüklemenizi öneririm. UTC +3 istanbul olarak sisteminizde gözükücektir. Saatinizin üzerine tıklayıp internet time sekmesine geçerseniz. chnage settings bölümünden internet sync aktif edebilirsiniz.

umarım sizler için faydalı olmuştur.

Gönderildi : 24/06/2017 16:06

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Hocam bende wmware yok fiziksel sunucu üzerindeki saat problemli 3 saat geri de gösteriyor UTC+3 istanbul seçili ama olmuyor malesef :S Yardımlarınızı rica ederim. Akabinde HYPER-V ile kurduğum iki sanal sunucularda da aynı şekilde saat problemi yaşıyorum.

Gönderildi : 28/06/2017 12:01

Paylaş: