Forum

Firewall - UTM ciha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall - UTM cihazı Hotspot ve 5651

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@ozgurunlu)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Konularda araştırdım ancak tam olarak kafamda netleşmedi.

Firewall Utm çözümü için tek lokasyon fabrikamızda kullanmak üzere firewall cihazı yada UTM araştırması yapıyorum,

İhtiyaçlarımız şu yönde ; 100 kullanıcılı yapıda 5651 Log yasasına uymalı hash damgasıyla beraber log kayıtlarını kaçırmamalı. Content Filter – Web Filter özelliği olması. Hotspot özelliği olması, Wireless'ten sisteme bağlanan herkesin kaydının tutulması, sisteme – internete güvenlik kontrolünden kayıtla geçerek bağlanması ( TC Kimlik No veya mail, Sms onayı ile internete erişme vs..) ve diğer standart özellikler. Antivirüs – Antispam vb..

Basit bir yapımız var, şuan pfsense kullanıyorum ancak değiştirmek istiyorum.

Hotspot erişimi max 30 kullanıcı

İnternet olarak 50-70 mbt arasında hız alıyoruz.

Gelmiş olduğum son durumda Fortigate-100E-BDL düşünüyorum ancak hotspot özelliği yok, ayrıca 5651 için Forti analyzer almayı dülünüyorum. 

Düşündüğüm yapı bahsettiğim konularda işimizi görür mü? Alternatif olarak hangi ürünleri çözümleri önerebilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/06/2017 12:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Konularda araştırdım ancak tam olarak kafamda netleşmedi.

Firewall Utm çözümü için tek lokasyon fabrikamızda kullanmak üzere firewall cihazı yada UTM araştırması yapıyorum,

İhtiyaçlarımız şu yönde ; 100 kullanıcılı yapıda 5651 Log yasasına uymalı hash damgasıyla beraber log kayıtlarını kaçırmamalı. Content Filter – Web Filter özelliği olması. Hotspot özelliği olması, Wireless'ten sisteme bağlanan herkesin kaydının tutulması, sisteme – internete güvenlik kontrolünden kayıtla geçerek bağlanması ( TC Kimlik No veya mail, Sms onayı ile internete erişme vs..) ve diğer standart özellikler. Antivirüs – Antispam vb..

Basit bir yapımız var, şuan pfsense kullanıyorum ancak değiştirmek istiyorum.

Hotspot erişimi max 30 kullanıcı

İnternet olarak 50-70 mbt arasında hız alıyoruz.

Gelmiş olduğum son durumda Fortigate-100E-BDL düşünüyorum ancak hotspot özelliği yok, ayrıca 5651 için Forti analyzer almayı dülünüyorum. 

Düşündüğüm yapı bahsettiğim konularda işimizi görür mü? Alternatif olarak hangi ürünleri çözümleri önerebilirsiniz.

Teşekkürler.

Merhaba, Forti işinizi görecektir ama ben anti spam ve av işini enpoint scurity ile çözüp ( göreceksiniz daha verimli olacak 🙂 ) DrayTek 3900 almanızı öneririm.

Gönderildi : 20/06/2017 12:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

orta Segment bir bilgisayara 2X ethernet kartı takıp üzerine opensource olan Endian veya Pfsense kurarsanız dediklerinizin fazlasına tamamen ücretsiz sahip olabilirsiniz 

Gönderildi : 08/02/2018 22:51

Paylaş: