ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

WebApplication projeleri nasıl yayınlarım..Tek bir menu ve site altında..

Son Mesajınız 06-22-2017, 18:22 Vedat PALA tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  06-19-2017, 6:37 514840

WebApplication projeleri nasıl yayınlarım..Tek bir menu ve site altında..

Visual studioda web WebApplication  tarzda mini proje yapıyorum..2012 serverda ise her proje için port açıp (fortigate)  ve uygulama için  de port açıyorum yayına veriyorum...

bunu daha kolay nasıl yapabiliriz...

Örnek vermek gerekirse portal diye inetpup/portal diye klasör açsam tüm WebApplication tarzı projeleri burada oluşturacağım menü ile yayınlabilirmiyim...?

Örnek:

inetpup\portal  buarada menu.html olacak

inetpup\portal\personel  personel WebApplication projesi burada olacak

inetpup\portal\evrak evrak WebApplication projesi burada olacak

inetpup\portal\demirbaş demirbaş WebApplication projesi burada olacak

şu anki sistemde her bir klasöre ayrı ayrı ayrı site yayın yapıyorum..port tanımlaması yaparak...

•  06-20-2017, 11:51 514926 Cevap 514840

Cevap : WebApplication projeleri nasıl yayınlarım..Tek bir menu ve site altında..

Iki yontem aklima geliyor, 

Eger public IP ni kullarak erisilmeisni istiyorsaniz;

80. portunu disari yonlendirdikten sonra IIS de tek bir site yaratin, folder olarak inetpub 'u set edip directory browsing acabilirsiniz. burdan portal'a tiklanildiginda default document neyse o acilcaktir (orn default.aspx)

Eger bir domain alabilirseniz, A kaydinizi public IP nize yonlendirin. Acilacak her subdomain icin A kayitlarinida IP nize yonlendirin.

IIS altindan acilacak her bir site icin hostnameleri site1.domainadi.com site2.domainadi.com  olarak degistirin. bu siteleride farkli klasorlere set edin

•  06-22-2017, 18:22 515110 Cevap 514926

Cevap : WebApplication projeleri nasıl yayınlarım..Tek bir menu ve site altında..

Kendi 2012 serverım var...Her bir uygulama için önce windows 2012 de port açıyorum...Sonra fortigate port açııyorum..

Her seferinde bu işi yapmak yerine istediğim şey her bir WebApplication farklı bir klasörde çalışması.Dizin hatası veriyor..

Dizinlere göz at aktif olduğu halde bir türlü olmadı...

Kesin bir yöntemiv vardır..Ama henüz bulamadım..

RSS haberlerini XML olarak görüntüle