Forum

Checkpoint Kurulu M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Checkpoint Kurulu Makineye Ulaşamama

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
679 Görüntüleme
(@onurkucukavcu)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selam ,

forumda araştırdım fakat bulamadım açılmış konu varsada affola. Benim sorunum şu. Ofis içinde bir makinede chackpoint endpoint programı kurulu makineye lokalden bağlanamıyorum. pingliyorum olmuyor. Örneğim yazıcı paylaştıracağım fakat bağlantı kuramadığım için olmuyor. Programın arayüzünde bir ayar var mıdır bunun için.

şimdiden teşekkürler. Konuya pek hakim değilim daha açıklayıcı yazmamı isterseniz detaylu bir açıklama yazabilirim.

iyi günler

Gönderildi : 08/06/2017 13:17

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Aynı ofis içerisinde VPN mi kurulu tam anlayamadım. Aynı ofis içerisindeyse VPN bağlantı kurmanıza gerek yok. Farklı lokasyonlarda bulunan iki bilgisayar için konuşuyorsak eğer ve ping attığınızda dönüş olarak timed out alıyorsanız, VPN bağlantı ayarlarınızda problem olabilir. Tekrar VPN sunucuya bağlanmak için bilgisayarda ayarlama yapmanız gerekir.

Saygılarımla,

Gönderildi : 18/06/2017 04:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

en basit hali ile windows firewall tarafını kontrol edin.

endpoint security tarafında firewall profili yapılandırıldığı için host dış erişimlere kapalı olabilir.

policy managment üzerinde ilgili host için firewall profilini yeniden düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2017 05:32

Paylaş: