Forum

DLG_FLAGS_INVALID_C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DLG_FLAGS_INVALID_CA

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,021 Görüntüleme
(@MelihEnginEskier)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

DLG_FLAGS_INVALID_CA

Web sitesinin .../certsrv uzantısından sertifikayı indirdikten ve sertifikayı yükledikten sonra bu hatayla karşılaştım. Tavsiyem, bu hatayı aldığınızda hata alınan sertifikayı görüntüleyip export ettikten sonra o sertifikayı aynı yöntemle Trusted Root Certification Authorities kısmına tekrar yüklemenizdir.

Bir şekilde server'dan çektiğim sertifika farklı tarih detaylarıyla işlem gördü ve sanki web sitesinin sertifikası Trusted Root Certification Authorities'de bulunmuyor gibi gözüküyordu.

Bu konuda beni de ileri seviyeye taşıyabilecek ve konu hakkında söyleyecek bir şeyi olan varsa yorumlarını okumaktan memnuniyet duyarım.

İyi çalışmalar.

Engin

Gönderildi : 26/05/2017 12:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu çok doğru bir yorum olmamış, çünkü Trusted Root bölümü aslında bir sertifika dağıtıcısıdır, örneğin MerkezCA isminde bir CA size web server sertifikası vermiş, o verdiği sertifikayı trusted a koymanız doğru bir hareket değil çünkü orası web server sertifikası için değil CA sunucularının kök sertifikası içindir.

Özetle sanırım biraz kurcalamışsınız sistemi ondan böyle garip bir davranış sergilemiş sizin sistem.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2017 17:43

(@MelihEnginEskier)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

O zaman bu yüzden re-install etmem gerekti. Web server sertifikalarını nereye kayıt etmeliyim acaba?

Gönderildi : 30/05/2017 14:18

Paylaş: