Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

PMP Uzak Erişim

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,187 Görüntüleme
(@YukselSucu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Resmi bir kuruma özel ERP uygulaması yaptık. ve uzaktan sistemlerine baglanıp uygulama ile çalışmak istiyoruz. bizlere tek verebilecekleri uzak baglantı yontemi https://pmp.xxxxx.xx.tr :7272 oldugunu soylediler. ve sistemlerinde firewall kullanıyorlar. bizden sadece statik ip istediler. ve kendilerine ilettik. fakat linke ulaşmak istedigimde

Bağlantı zaman aşımına uğradı

pmp.xxxxx.xx.tr sunucusunun yanıt vermesi çok uzun sürüyor.

Site geçici olarak kapalı veya çok meşgul olabilir. Biraz bekleyip yeniden deneyin.
    Hiçbir sayfayı açamıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantısını kontrol edin.
    Bilgisayarınız veya ağınız güvenlik duvarı veya vekil sunucu tarafından korunuyorsa Firefox uygulamasının Web’e erişim izni olduğundan emin olun.

hatası alıyorum. (bu hatayı bir kaç farklı istemciden aldık) ve sonrasında lokal pc de guvenlik ayarlarını, guvenlik duvarını devre dısı bıraktım. adsl modem ayarlarımda guvenliği devre dışı bıraktım. fakat bir değişiklik olmadı. durumu kendilerine ilettiğimde bize hiç istek gelmiyor soyleminde bulundular. SORUM ŞU

1- onlara istek gidip gitmedigini nasıl anlarım.?

2- trafigi nasıl izleyebilirim ne şekilde görebilirim.?

sorun bizde ise sorunu bulmak eger sorun bizde değil ise biz istegimizi gonderiyoruz siz şu veya bu sebeple alamıyorsunuz diyebilmemiz gerekiyor.

Bu konuda yuksek bilgilerinize ihtiyacım var.  yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

Gönderildi : 09/05/2017 18:24

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

telnet ile bağlanmayı deneyin. yönlendirme yapılmış ama porta izin verilmemiş olabilir. 

Saygılarımla

Gönderildi : 09/05/2017 22:34

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

1- onlara istek gidip gitmedigini nasıl anlarım.?

2- trafigi nasıl izleyebilirim ne şekilde görebilirim.?

sorun bizde ise sorunu bulmak eger sorun bizde değil ise biz istegimizi gonderiyoruz siz şu veya bu sebeple alamıyorsunuz diyebilmemiz gerekiyor.

merhaba,

ilk soru için, telnet üzerinden ilgili domain adresinin 7272 portuna cevap verip/vermediğini kontrol edebilirsiniz.

ikinci soru için, trace çıktısı haricinde çokta alternatifiniz yok.

ek olarak, ilettiğiniz adres ile, ofis public adresini tekrar kontrol etmenizde fayda var, basit bir sorun erişiminizi engelleyebiliyor.

karşı tarafın yapılandırmasında hata olabilir, gerçekleştirdiğiniz süreçleri paylaşarak çözüm üretmeniz daha kolay olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/05/2017 02:26

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Eğer sunucu ip adresi yazılıp rdp yapılabiliniyorsa domain yönlendirmesinde sorun var demektir. Ip adresi ile iletişim sağlayabiliyor musunuz dış ağdan?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 10/05/2017 10:27

(@YukselSucu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkür ederim. telnet ile baglanmaya çalıştım. "Ana bilgisayara bağlantı açılamadı, bağlantı noktası 23: Bağlantı başarısız" maalesef hata alıyorum. aynı yöntemle başkalarının sistemlerine baglanabildiklerini soyluyorlar. dolayısıyla porta izin verdiklerini varsayıyorum.

Gönderildi : 11/05/2017 15:47

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Telnet yapılanmanızı oluşturdunuz mu?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 11/05/2017 19:19

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Yuksel bey,

sorununuzun birden fazla sebebi olabilir.

telnet sorgunuz doğru ise, karşı tarafın erişim kuralında hata olabilir.

hatalı bir sabit ip paylaşmanız halinde, ilk hatayı almanız normal, üsttede kontrol edin demiştim.

isp seviyesinde kısıtlama/yönlendirme hatası olabilir, trace çıktıları kontrol edilebilir.

"modem var ve firewall özelliğini kapattım" dediğiniz için, local port kontrolünü es geçiyorum.

wireshark ile trafiği dinlemeniz mümkün, ancak satırları okumak içinde bilgi sahibi olmanız gerekir.

tavsiyem bu konuda bir firmadan destek almanız olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2017 02:43

(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 81
Estimable Member

Portları kontrol etmende fayda var.

Gönderildi : 25/05/2017 00:09

Paylaş: