Forum

WatchGuard XTM3 Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WatchGuard XTM3 Series Admin Şifresi Unutuldu.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
979 Görüntüleme
(@GokhanBerkukOZCAN)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yeni İşe Başladığım Şirket WatchGuard Xtm3 Kullanmakta. Fakat Cihazın Admin Şifresini Kimse Bilmiyor. Cihaz Üzerinde de Oldukça Fazla Konfigürasyon Mevcut. Backup ı ne kadar güncel O konuda da Net Bir Bilgi Yok. Bu Cihazı Resetlemeden Admin Şifresini Değiştirme veya Bulma Şansım Olur mu?

Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 04/05/2017 12:19

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Hocam selam,

Genellikle Firewall yapılandırırken kuran firmalar 2.bir şifre ile bu işi yapıyorlar bu firewall kimden alındıysa onunla görüşmenizde fayda var ayrıca konu ile ilgili watchguard türkiye ile görüşebilirsiniz. SSH portu üzerinden resetleme şansınız olabilir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/05/2017 12:27

(@GokhanBerkukOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok Teşekkür Ederim Erdem Kara. Bugün Buradan Bir Çözüm Bulamazsam O yöntemlere Başvurmayı Düşünüyorum. Firmaları Bu Konuda Arayınca Sizi Direk Bize Muhtaç Gözü İle Bakıp Kolay İşi Zorlaştırabiliyorlar. O yüzden çok güvenim yok o taraflara.Ama olmaz ise yine son çare onlar tabii.

Gönderildi : 04/05/2017 12:46

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Gökhan bey merhaba,
Cihazın resetlenmesi gerekecek maalesef, fakat konfig dosyası bir xml olarak saklanır yönetim bilgisayarında. Bu xml dosyası ile cihazı eski haline getirebilirsiniz. Eğer elinizde hiç xml ya da yedek dosyanız yoksa hızlı bir şekilde cihazı konfig etmek gerek. Bu çalışmayı sistem kesintisini minimum yapacak şekilde planlamak ve çalışan servisleri tespit etmek gerekli.

Gönderildi : 05/05/2017 04:05

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Galiba resetlemek zorundasınız. Yada depolama alanına erişim sağlayabilirseniz linux tabanlı bu sistemler. Psswd dosyasını değiştirerek erişim sağlayabilirsiniz belki.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 05/05/2017 14:28

(@GokhanBerkukOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

WatchGuard XTM 330 cihazına reset atıp recovery işlemi yapmak için türkçe bir kaynak var mı acaba?

Gönderildi : 09/05/2017 11:45

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

WatchGuard XTM 330 cihazına reset atıp recovery işlemi yapmak için türkçe bir kaynak var mı acaba?

https://fatihyegin.wordpress.com/2014/02/10/watchguard-xtm-cihazlari-resetleme/

Bu adreste portal yazarlarımızdan Fatih bey bir anlatım yapmış

Gönderildi : 11/05/2017 03:00

(@GokhanBerkukOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok enteresan şekilde 2 haftadır admin bilgileri ile giriş yapamazken bugün aynı bilgiler ile giriş sağlayabiliyorum.Baktığınızda sorunum gitti ama bu 2 haftadır aynı bilgiler ile niye giremediğim de ayrı bir sorun gerçekten.

Gönderildi : 15/05/2017 17:44

Paylaş: