Forum

Pfsense VDSL Yapıla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense VDSL Yapılandırması Hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,117 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ASUS DSL-AC52U modelinde bir modeme sahibim. İnternet hizmeti olarak VDSL Superonline hizmetinden yararlanıyoruz. Pfsense wan interface üzerinde VDSL bilgilerimin girişini sağladım ve modemi bridge mode aldım. İnternete çıkış sağlayamıyorum. Yapmam gereken yapılandırma ayarları hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 29/04/2017 03:40

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Modemi neden biridge moda alıyorsunuz? Wan bacağı ile lan bacağını ayırdığınızda kurulumu da doğru yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmaması gerekiyor.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 29/04/2017 13:46

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba,

Pfsense Firewall üzerinde modemin bridge modda olması gerekmektedir. Çünkü internet Pfsense üzerinden kullanıcılara dağıtılıyor diğer türlü olduğu zaman internet dağıtımını modem yapamıyor.

Gönderildi : 29/04/2017 22:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

pfsense tarafında, bridge yapılandırma standart, 2-3 adımda tamamlanır.

isp tarafında vlan tag mevcut mu ?

farklı bir modem ile denediğinizde sonuç aynı mı ?

Çünkü internet Pfsense üzerinden kullanıcılara dağıtılıyor diğer türlü olduğu zaman internet dağıtımını modem yapamıyor.

bu cümlenizi anlamadım, modem router mod'da kalıp, pfsense için dmz kullanmanız yeterli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/04/2017 04:37

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DMZ kullanıldığında internete çıkış yapılamıyor. VLan tag 35 olarak ayarlandı modem üzerinde VDSL seçeneğinde bridge mod bulunmamakta. Yapılan bridge mod ayarlarında IPTV olarak işlem alıyor. Asus ile konu hakkında iletişime geçtim gelecek cevaba göre aksiyon alacağım. 

İlgilendiğiniz için teşekkürler iyi forumlar.

Gönderildi : 08/05/2017 19:52

Paylaş: