Forum

Server 2008 hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 hakkında basit bir soru

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günaydın arkadaşlar,

Sorumun cevabı çok basit olabilir ama ben malesef bulamadım, açıkcası internettede ne diye aratırım bilemedim, size sormak istedim.

bu ekranda açıklamanın yerinde kullanıcının hangi gruplara üye oldugunu görmek istiyorum.

Bazen kullanıcıları kısa süreliğine domain admin grubuna alıp bir kaç gün sonra çıkarmam gerekiyor, hangi kullanıcı admin yetkisine sahip hangisi değil oldugunu görmek daha fazla kullanıcı olan domainlerde zaman alıyor. 

Gönderildi : 26/04/2017 12:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bunu powershell script, Grubun içine girerek üye görme veya 3rd. yazılımlarla görebilirsiniz. Bu ekranda böyle bir özellik yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/04/2017 14:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Buradan  göremezsiniz  ancak  ilgili  gruba  çift  tıklayarak  members tabından  gruba  üye  olan  kullanıcıları  görebilirsiniz.

Günaydın arkadaşlar,

Sorumun cevabı çok basit olabilir ama ben malesef bulamadım, açıkcası internettede ne diye aratırım bilemedim, size sormak istedim.

bu ekranda açıklamanın yerinde kullanıcının hangi gruplara üye oldugunu görmek istiyorum.

Bazen kullanıcıları kısa süreliğine domain admin grubuna alıp bir kaç gün sonra çıkarmam gerekiyor, hangi kullanıcı admin yetkisine sahip hangisi değil oldugunu görmek daha fazla kullanıcı olan domainlerde zaman alıyor. 

Gönderildi : 26/04/2017 17:01

(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

Buradan  göremezsiniz  ancak  ilgili  gruba  çift  tıklayarak  members tabından  gruba  üye  olan  kullanıcıları  görebilirsiniz.

Günaydın arkadaşlar,

evet buda işimi gördü, 🙂

Rıza bey ve Cumhur bey yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/04/2017 13:52

Paylaş: