Forum

SAM calışması sonra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SAM calışması sonrası lisans sorunu.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
907 Görüntüleme
(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam ustalar, bu seneye kadar, sam calışmalarını yetkili bir firmanın personeli eşliğinde birebir kontrol şeklinde yapıyorduk. bu sene samclick adı altında ufak bir programla otomatik olarak lisanlarımız microsft'a gönderildi. Malumunuz bu sene mikrosoft win7 ve win8 li cihazlarda nerdeyse dayatma yoluyla ücretsiz win10'a uprage olayını yaşadık. bu sebeple 6 cihazımızda (bunlardan win7 ve win8,1 li cihzlar var) win10'a uprage yaptım. diğer makinaları aldığım bir duyum üzerine uprage işlemlerini iptal ettim. aldığım duyum, sam çalışmasında sorunlar çıktığı yönündeydi. neyse samclick calışması sonunda microsoft 3 cihazımızda winxp den win10'a yükselttiğimize dair yorum yapıldığı ve 3 lisans almamız gerektiğine dair dönüş yaptı. bildiğiniz üzere xp'li cihazlar win10' a otomatik update olmuyor. hali hazırda xp kullanan cıhazlarımız 7-8 yıllık cihazlar olması sebebiyle istesemde win10 yükleyemiyorum. microsoft la defalarca yaptığım görüşmlere rağmen hala 3 lisansımızın xp den yükseltildiği ve 3 adet win10 lisası almamız gerektiği konusunda baskı alıyorum. ne yaptıysam lisans konusunda bir eksiğimizin olmadığı yorumunuzda hata olduğu konusunda microsoftu ikna edemedim. bu durumu şirket yönetimine nasıl açıklayacağımı bilemiyorum.

microsoft nasıl olurda yoruma dayalı bir sebepten ötürü eksiksiz olan lisanlarıma karşın lisans eksiği çıkartabilir. buna benzer sorun yaşayanlar varmı? bu durumu nasıl çözerim?  

Gönderildi : 25/04/2017 20:00

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Windows XP den Windows 10 a upgrade i nasıl yaptınız? Direk update edilebiliyormuymuş?

Gönderildi : 25/04/2017 20:15

Paylaş: