Forum

Sharepoint Online k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Online klasor yetkilendirme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,591 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Sharepoint online uzerinde 12 okul musterimiz icin her birine 3 adet olmak uzere 36 tane dokumantasyon templatei kullandigim site olusturdum. 

Documents folderi icinde root klasoru, onun altinda ogrenci yil klasoru ve onun altinda da ogrenci adi olan klasorler var. yani soyle

Documents

Root folder

Yil 2016

Ogrenci1

Ogrenci2...

Yil 2017

Ogrenci3

Ogrenci4...

gibi...

Ogretmenler Documents folderini bilgisayarlarinda full yetkiyle Map edilmis olarak goruyorlar sorun yok. 

Ogreciler de (su an itibariyle) kendi klasorlerini-full yetkiyle- Map edilmis olarak goruyorlar (Sadece W Ogrenci1 seklinde).

Ancak, ogrenci webden girerse ogretmenmis gibi tum yillari ve iclerindeki klasorleri gorebiliyor. Istedigim, sadece kendi klasorunu gorebilmeli ya da digerlerini listeleyebilir ama iclerine girememeli, dosya acamamali, kopyalayamamali vs. Kurulum asamasinda ogrencilerin gurubunu da ben ogretmenlerle ayni yetkiyle tanimladim.

Eger ki site yetkilendirmesinden yetkili olan ogrenci gurubu cikartirtip, kendi klasorlerine tek tek yetki verirsem sorun hallolur ama bende var 2000e yakin ogrenci 200e yakin ogretmen/calisan.

Bunu otomatik olarak nasil yaparim. Powershell baktim ama bir sey bulamadim.

Umarim derdimi anlatabilmisimdir.

Fikriniz var mi?

Tesekkurler

EG

Gönderildi : 30/03/2017 22:10

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

merhaba spdockit diye bir uygulama var free olarak da kullanabılıyordunuz belırlı bır gurubun tamaına yetkı degısımı yapabılırısnız

kolay gelsın

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 31/03/2017 02:24

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gunaydin

Tesekkur ederim, bir bakayim buna.

Edit: Ucretli hale getirmisler maalesef ve musteri klasik olarak para odemek istemiyor 🙁

Iyi gunler

EG

Gönderildi : 31/03/2017 13:43

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

manage engine free olarak kullanıma acmıs bır bakın ıstersenız

https://www.manageengine.com/sharepoint-management-reporting/sharepoint-permission-management-tool.html

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/04/2017 22:28

Paylaş: