Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zeus Client

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@mustafauzun)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar zeus client olarak hata veren bir yazılım ile karşılaştım pc de araştırmalarım sonunda ekran görüntüsünü her 30 saniyede alarak c:/..../system32/img olarak bir klasörde topluyor ve her ekran görüntüsü 4 MB olarak görünüyor.Bu da belli bir süre sonra c:\ dizininde yer kalmamasına neden oluyor siliyorum fakat bilgisayar yeniden başlatıldığında img klasörü oluşturularak tekrardan aynı işlemlere devam ediyor.

Bu gibi bir durumla karşılaşan arkadaşlar varmı nasıl çözeriz yardım edebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 28/03/2017 19:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Bu tip birkaç uygulama var.
https://malwaretips.com/blogs/remove-windows-detected-zeus-virus-popups/
http://www.malwarehelp.org/find-and-remove-zeus-zbot-banking-trojan-2009.html

bu adımlara göre sisteminizi temizleyemiyorsanız hizmet alarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2017 21:37

(@mustafauzun)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

İbrahim hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.yönlendirmiş olduğunuz sitelerdeki yöntemleri denedim fakat işe yaramadı.Antivirüsler görmüyor.Reg kayıtlarını bulamadım.Bazı sitelerde de okuduğum dökümanlarda bu virüsün format attıktan sonrada devam ettiği yönünde.

Ne yapmam gerekiyor ?

Gönderildi : 29/03/2017 12:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Herhangi bir iso/usb bootable antiv. ile tarattığınızda da bulmuyorsa o bulduğunuz şey farklı bir uygulama olabilir. Mutlaka registerda yolu veya ismi arattığınızda birşey çıkmalı yoksa arka planda çalışamaz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2017 20:52

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Hangi av ile tarattınız bilmiyom ama emsisoft emergeny kit ile de taramanızı öneririm. Gelişmiş görev yöneticisi programlar var detaylı olarak gösteriyor işlemleri onlarla da bakabilirsiniz virüsün çalıştığı klasörü

Gönderildi : 30/03/2017 23:49

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar zeus client olarak hata veren bir yazılım ile karşılaştım pc de araştırmalarım sonunda ekran görüntüsünü her 30 saniyede alarak c:/..../system32/img olarak bir klasörde topluyor ve her ekran görüntüsü 4 MB olarak görünüyor.Bu da belli bir süre sonra c:\ dizininde yer kalmamasına neden oluyor siliyorum fakat bilgisayar yeniden başlatıldığında img klasörü oluşturularak tekrardan aynı işlemlere devam ediyor.

Bu gibi bir durumla karşılaşan arkadaşlar varmı nasıl çözeriz yardım edebilirseniz sevinirim.

eğer ünlü zeus client ise, büyük bir botnet'in parçasısınız demektir.
Önerim;

cihazı herhangi bir güvenlik imajı ile başlatmanız ve taratmanızdır.

Avira Rescue Bootable CD ya da Kaspersky Rescue CD olabilir.

Gönderildi : 05/05/2017 12:33

Paylaş: