Forum

Active Directory Cu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Custom Atrribute Ekleme ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@OrhanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Bilginize ihtiyacım olan bir konu var. Arkadaşlar yapmak istediğim şu. Mesela istanbul OU nun özelliklerine geldiğimde ordaki attribute editor e 365 için default bir SMTP adresi girmek istiyorum. Yani şöyle ben istanbul OU sunun içine yeni bir kullanıcı create ettiğimde kullanıcı nın smtp adresi otomatik olarak [email protected] olarak gelmesini istiyorum. Nasıl sağlayabilirim ? teşekkurler.

Gönderildi : 28/03/2017 13:20

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Orhan Bey,

Hybrid bir yapı kullanıyorsanız bunu on-prem Exchange üzerindeki Address Policy kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Hybrid bir yapı yok ise PowerShell otomasyonu ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

Bilginize.

Gönderildi : 29/03/2017 01:03

(@OrhanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Orhan Bey,

Hybrid bir yapı kullanıyorsanız bunu on-prem Exchange üzerindeki Address Policy kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Hybrid bir yapı yok ise PowerShell otomasyonu ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

Bilginize.

Merhabalar,

Hybrid yapıdan kastımız Exchange + 365 ise hayır yapımıza exchange dahil değil. Ama kullanıcınin mail göndermesi için active directory tarafında kullanıcının attribute lerine smtp adresi tanımlıyoruz. ve bunu her yeni kullanıcı için elle yazmamız gerekiyor. Ben bunu otomatik hale getirmek istiyorum. Yani yeni bir kullanıcı oluştur dediğimde kullanıcının smtp attribute ü otomatik olarak eklensin kullanıcıya?

Gönderildi : 29/03/2017 12:14

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Orhan Bey,

O zaman PowerShell ile bir gui veya web sayfası hazırlayıp, kullanıcıları bu gui veya web sayfası üzerinden açmanız gerekecektir.

Bilginize.

Gönderildi : 30/03/2017 15:18

Paylaş: