Forum

XP bilgisayarlar i&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP bilgisayarlar için Zamanlanmış Görev dağıtma GPO

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
894 Görüntüleme
(@savasboluk)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

300kullanıcılı şirketimizde active directory yapısı mevcut, bazı kullanıcılar bilgisayarlarını açık bırakıp gidiyorlar, bu durum gereksiz enerji sarfiyatına sebep oluyor ayrıca akşam elektrik kesintisi olur ise hdd arızalanabilme ihtimalleride oluyor. Bunun önüne geçmek için Win7 ve üstü bilgisayarlar için bir bat dosyası hazırladım oturum açılışında belirlediğim kriterlerde görev oluşturuyor ve kendi yazdığım shutdowntimer.exe programını 18:00de çalıştırıyor. bu program da şunu yapıyor; ekranda bir uyarı açılıyor zmanlayıcı devreye giriyor ve 30dk geriye doğru saymaya başlıyor. bu süre bitiminde herhangi bir işlem yapılmazsa bilgisayar kapanıyor, 2 buton var, "Bilgisayar Kapatma" "Bilgisayarı Kapat" bunlarda etkileşimli.

oluşturduğum görev "BUILTIN\Users" hesabıyla sorunsuzca çalışıyor. buraya kadar herhangi bir problem yok sistem tıkır tıkır.

sistemde hala 10-15 tane xp bilgisayarlar var, farklı deneyler yaptım ama bir sonuca varamadım

GPO ile bu şekilde dağıtınca client bilgisayar görevi alıyor ancak çalıştırmıyor, farklı çalıştır bölümünde herhangir bişlem yapmayınca currentuser da çalışması sağlanmış oluyor ancak çalışmıyor çalıştıramıyor;

bu şekilde görünüyor.

denemeler yapıyorum  kullanıcılacak kullanıcı hesabı olarak BUILTIN\Users, NT AUTHORITY\Authenticated Users, NT AUTHORITY\SYSTEM yada örneğim kendi kullanıcım ile yaptığım testlerde arkaplanda görev çalışıyor ancak oturumdaki kullanıcı ile etkileşmiyor;

şu xp den çektiğim kadar başka bişeyden çekmiyorum 🙂

sizden öneriler, yardımlar bekliyorum. yoksa xp iblgisayarlar için yapmaktan vazgeçcem

Gönderildi : 21/03/2017 17:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32990
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yani farklı çalıştır dediğiniz zaman çalışıyor ama ilgili kullanıcı ekranına mı bir şey gelmiyor? O zaman kodu yazarken çalıştıran kullanıcı değilde her türlü opup açılacak şekilde iyileştirme yapsanız düzelir sanki? Kodu bir yazılımcıya göstermeyi deneseniz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/04/2017 18:15

(@savasboluk)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet tam olarak öyle .
dediğiniz şekilde popup win7> 'de bu şekilde sorunsuz çalışıyor xpde farklı kullanıcı hesabı currentuser ile etkileşmiyor popup vermiyor,xp ler için vazgeçtim hakan hocam sağolun kalsınlar 🙂

Gönderildi : 10/04/2017 14:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32990
Illustrious Member Yönetici

Bence de artık çok ciddi güvenlik açıkları olan OS leri bence sisteminde barındırmaman lazım. Doğru karar 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2017 16:57

Paylaş: