Forum

Visual Basic ile Ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Visual Basic ile Excel Açma Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
793 Görüntüleme
(@MuratAjder)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; 

Şirketimizde hesap için kullandığımız makrolu excel dosyaları var, her çıkışın kodu var ve ben sadece kargo ödeme bilgisini kontrol ederek mail attırmak istiyorum. Bu işlem için kodlarımı yazdım ve kendi makinamda çalıştırdım sıkıntı yok yalnız şurada takıldım. 

Excel dosyasını açarken Bu çalışma kitabı veri kaynalarına bağlantılar içeriyor açılsınmı diye uyarı veriyor. Buda benim bütün çalışmayı yok ediyor. Bunu çözebilirmiyiz. Şimdiden teşekkürler.

Kodlarımın excelle alakalı olan kısımı:

App = New Excel.Application
Kitap = App.Workbooks.Open(DosyaYolu & DosyaAdi)
Dim gun As String = Tarih.Day
If Len(gun) = 1 Then ay = "0" & gun
Sayfa = Kitap.Sheets(gun)
Dim i As Integer

For i = 5 To 28
If Sayfa.Cells(i, 6).Value = "G16" Or Sayfa.Cells(i, 6).Value = "g16" Then
SonUc = True
KargoTutari = Val((Sayfa.Cells(i, 7).value)) + KargoTutari
End If
Next

Kitap.Close()

Gönderildi : 20/03/2017 13:42

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Saygıdeğer ustalarım ilk defa bir soruma cevabı ilk gün alamadım. Artık zor sorular sormaya başladım herhalde 🙂 Elbet bu konuda bi bilgisi olan vardır diye düşünüyorum. Excel dosyamda başka excel dosyalarına bağlantılar olduğu için açılışta normal açarken sorduğu güncelleyimmi falan diye soruyor bu sorulara cevap vermek programın otomatik kontrol özelliğini yok ediyor farklı bir yöntemle bağlanmam lazım muhtemelen ama onu bilmiyorum işte. Yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 21/03/2017 12:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bunu en kısa yoldan kullanıcı tarafında güven merkezi dış içerik altından düzenleyebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2017 19:07

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz hiç aklıma gelmemişti. Ancak onda da şöyle bir sıkıntım oldu office 2003 kurulu sanırım office 2007 ve sonrasında bu işlem çok pratik ama 2003'de kısıtlı gibi bu konuda da bi destek olabilirse çok memnun edeceksiniz. 

Gönderildi : 22/03/2017 18:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

office 2003 konumu
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/826921/how-to-control-the-startup-message-about-updating-linked-workbooks-in-excel

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2017 21:14

(@MuratAjder)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim İbrahim bey sistemin eskiliği insanı zora sokuyor. Bende çözümü başka türlü arıyordum. İlginiz için çok teşekkür ederim. İyi günler.

Gönderildi : 23/03/2017 19:34

Paylaş: