ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

DPM 2012 db sorunu

Son Mesajınız 03-09-2017, 20:00 Erkan GULMEZ tarafından gönderildi. 0 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  03-09-2017, 20:00 509171

DPM 2012 db sorunu

Merhaba arkadaslar

DPM 2012 ile serverlari yedekliyorduk ama birden bire durdu ve konsolu acamamaya basladim. DPM servisi calismiyor, bir cok sey denedim googleun dondugu sonuclara gore ama sonuc olumsuz maalesef. 

Storage ayri bir server ve iSCSI ile bagliydi rahmetliye. Ne yaptim, DPM2012yi kaldirdim, DPM2016 kurdum ve var olan yedegi yeni db uzerine restore ettim ama ayni sorun bas gosterdi (DPM service not starting error 948). Zaten bu db yedegini de sorundan sonra almistim, sorunun db'de olmadigini dusunerek...

Elimde saglam DPM database yedegi yok. Oncesinde aldigim server yedekleri storageda oyle tek basina anlamsiz bir sekilde duruyor.

2 tane sorum var yanitlarsaniz sevinirim.

• -Sorun sizce de benim .mdf dosyamda mi? oyle ise bunun icin ucretsiz bir tool onerebilir misiniz(Herkes iskoclari cimri bilir ama ingilizler onlardan asagi degil)
    • Bu db'den vazgectim diyelim, yeni db uzerinde yeni server backup joblari olustursam var olan yedekleri yeni alacaklarimla iliskilendirebilir miyim? Yani kaldigim yerden devam edebilir miyim?

SQL server management studio ile dbye ulasip T-SQL sorgusu calistirabiliyorum, sonuc donuyor vs buna bakarak .mdf dosyam saglam diye dusunuyorum ama SQL bilgim admin seviyesinde degil. 

Umarim anlatabilmisimdir sorunumu.

Tesekkurler yardimlariniz icin simdiden

EG

RSS haberlerini XML olarak görüntüle