Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vSphere Client Tam ekran sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,211 Görüntüleme
(@KudrettinAkca)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Fiziksel sunucuyu VMware ESXI 5,5 e çevirdik normal kullanıyoruz fakat VMware vSphere Client 5.5 üzerinden bağlantı açtığımda ekran tam ekran yapılamıyor. Ekranın alt ve sağ kısımları siyah görünmektedir. Sebebi ne olabilir. Bu arada Autofit Window da yaptım. Ordaki seçenekleri view seçeneklerinide denedim.

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 04/03/2017 16:33

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilk akla gelenler, vsphere client'ı farklı bir host üzerine kurarak denediğinizde sonuç aynı mı ?

vm üzerinde guest tool yüklü mü ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2017 01:47

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Gnelde bu problemi Win 10 üzerine yüklenen clinet sürümü yüzünden yaşıyorsunuz. Win 10 için vSphere 6.0 client yüklersen sorunun çözülebilir. 
vSphere Client Downalod Listesi için yardımıcı olur bu adrres: 
https://www.vmwaretv.com/2016/10/vmware-vsphere-client.html  

Bir diğer seçenek ise;

Sorunu gidermek için özelliklerine erişmek için VMware vSphere Client kısayolu üzerine sağ tıklayın. Özelliklerde uyumluluk sekmesini seçin. Ayarlar alt alanında, "Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklemeyi devre dışı bırak" seçeneğini işaretleyin.

To correct the problem, right click on the VMware vSphere Client shortcut to get to its properties. In properties, select the compatibility tab. In the settings sub-area, check the "Disable display scaling on high DPI settings".

Son not: VMware Tools mutlaka yüklü olmalı. 

Umarım çözüm olur,

İyi çalışmalar...

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2017 12:44

(@KudrettinAkca)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhabalar,

Sorun win 10 yüklü 1080p ekran lı bir Notebookta yaşıyordum farklı pclerde veya başka server da yüklediğimde sıkıntı olmuyordu. O yüzden fazla üstünde durmamıştım. Ama şimdi forumunuzdaki cevabı görünce yönlendirdiğiniz işlemi yaptığımda sorun çözüldü.

"Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklemeyi devre dışı bırak" seçeneğini işaretlendiğinde sorun çözülmüş oldu 🙂

Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/03/2017 21:04

Paylaş: